ALTERNATIEVE VE Louis van der Vel- Hlaaijkens: "Vriendschap symboli- de (rechts) krijgt de lllseert klaarstaan voor elkaar in trofee van Bernard moeilijke tijden, ook zakelijke gezien Naaijkens moet je dingen voor elkaar overheb ben. Louis is daar een goed voorbeeld van. Hem hoef ik nooit iets uit te leg gen. Een voorbeeld? Het was hem direct duidelijk dat informatiesyste men voor transport en logistiek onmisbaar zijn. Wanneer deze belangrijke disciplines niet kunnen beschikken over deze systemen, bete kent dat een doodsteek voor de serviceverlening. Op de een of andere manier klikt het gewoon tussen ons." Bernard vervolgt: "Wel moest ik even wennen aan de manier waarop Louis sommige problemen te lijf gaat. Vaak gaat dat op een manier van "ik kom eraan, zorg maar datje er bent!". Hij is een meester in het ldezen van de meest extreme tijden voor een afspraak. Favoriete tijd is vaak zo rond de klok van 06.00 uur. Dan is Louis op De Amstel Vriendschapstrofee gaat dit keer naar Louis van der Velde. Bernard Naaijkens geeft de trofee aan Louis van der Velde "omdat hij mij als mens en collega bijzonder opvalt door zijn enthousiaste en optimistische karakter". dekking dat de testsoftware ontbrak. Nadat deze software eindelijk uit Zoe- terwoude was gehaald, kon Louis ermee aan de slag. Met veel inspan ning was de klus om 03.30 uur geklaard. Nadat we eerst nog even een bakje koffie hadden genuttigd, keer den we huiswaarts. Om 08.00 uur werd er gebeld. Het was Louis, enthousiast als altijd. "Doet ie het?", vroeg hij. Nadat hem was verteld dat de unit het inderdaad deed, ant woordde Louis: "Goed hè!". Vermoe delijk viel hij daarna weer als een blok in slaap." Louis was aangenaam verrast met de toekenning van de Amstel Vriend schapstrofee. "Ik ken Bernard al zo lang. Het is een fijne collega met wie ik goed kan opschieten. Tegenwoordig werken we helaas niet zo heel veel meer met elkaar. Maar daarom vind ik het juist extra leuk dat ik deze trofee van hem krijg; het onderstreept onze goede samenwerking." Volgens Louis zat er nog een staartje aan de anekdote. "Het leukste was dat Bernard me dezelfde avond laat nóg een keer opbelde. Volgens hem was dat rot ding wéér kapot. Ik heb hem toen eerst maar even gevraagd of hij wel zeker wist of er papier in de prin ter zat. Hij verklaarde me voor gek maar is toch maar even gaan kijken. Het probleem was toen gelukkig snel opgelost." z'n best. Maar, en dat vind ik veel belangrijker, als de nood aan de man is, kan ik altijd op hem rekenen. De overhandiging van de Amstel Vriendschapstrofee is een bezegeling van onze vriendschap." STORING Een gebeurtenis die Ber nard altijd is bijgebleven, speelde zich ongeveer vijf tienjaar geleden af. "We werden toen getroffen door een ernstige storing. Een controlunit, niet bepaald het aller nieuwste type, had zijn beste tijd gehad en legde het loodje. Het ding bleek niet meer aan de praat te krij gen. De technici van de computerfir ma kwamen tot de ontdekking dat de benodigde elektronica niet meer voor radig was in Nederland. De onderde len, moesten uit Engeland worden gehaald en per vliegtuig worden aan gevoerd. Eenmaal op Schiphol aange komen, werden ze per taxi naar Den Bosch gebracht. Op een gegeven ogenblik zagen we het echt niet meer zitten. Ik heb Louis toen opgebeld en gevraagd of hij kon komen assisteren. Zonder morren stapte hij de auto in en reed linea recta richting Den Bosch. Eenmaal ter plaatse, het was toen al bijna middernacht, dirigeerde hij de "hulptroepen" van de computerfirma. Niet veel later kwamen ze tot de ont "Veel geluk en gezondheid. En dat iedereen maar lekker op zijn werkplek mag zitten met een fijne werksfeer en veel plezier in het werk. Dat is mijn wens voor ieder een in 1997. Els van der Wal, Verkooptelefon ie. Alkmaar OEN BOSCH - Er zijn niet per se zil veren of gouden ballen en uitbundige slingers nodig om een boom om te toveren tot 'kerstboom'. Dat blijkt uit deze foto, die medewerkers van de Operatorruimte van het Bossche Silo gebouw ons al geruime tijd geleden opstuurden. Zij wisten met zakjes grondstoffen een klein boompje aan te kleden, zodat er op de afdeling toch kerstsfeer was. Misschien een tip voor andere collega's...

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 14