De solisten werden zoals altijd bege leid door het Orkest van de XXe Eeuw 'II Novecento'. Het symfonieorkest ZANGKWALITEITEN In het Rotterdamse Ahoy' hebben bij na negentigduizend bezoekers live kunnen genieten van de unieke sfeer van het evenement. Zij genoten met volle teugen van de show van zang, muziek, kleur en licht. Er werd geklapt, gezwaaid, gelachen en 'gewa- ved'. Daarnaast werd samen met het Promskoor Fine Fleur een aantal stuk ken uit het klassieke repertoire uit vol le borst meegezongen. Bart Peeters verzorgde dit jaar de pre sentatie van de Heineken Night of the Proms. De Belg voelde het publiek feilloos aan. Zijn enthousiasme werk te aanstekelijk op de toeschouwers. Als extraatje had hij speciaal voor de Heineken Night of the Proms nog een eigen liedje gecomponeerd. Mede dankzij zijn inspanningen stond zelfs het kleine aantal mensen dat in het begin nog wat terughoudend was, tegen het eind van het concert te zin gen en te dansen. De Heineken Night of the Proms wordt op oudejaarsavond in twee delen uitgezonden. Het eerste deel zal vermoedelijk zo rond de klok van half tien beginnen terwijl het tweede deel om ongeveer kwart over elf begint. maast deze pop-klassiekers brengt de Heineken Night of the Proms ook altijd iets verrassends en bijzon ders op muzikaal gebied. Vorig jaar was dat Bocelli, de Italiaanse zanger met de grandioze stem. Tijdens deze editie van de Heineken Night of the Proms was het de beurt aan de Chine se bamboe-fluitist Guo Yue. Zijn com posities, waarin hij traditionele Chine se klanken samensmelt met westerse muziek, bezorgden veel bezoekers kippenvel. De muziek riep een myste rieuze sfeer op en leek het publiek in vogelvlucht mee te nemen door de Aziatische landschappen. stond onder de bezielende leiding van dirigent Robert Groslot. Zowel bij de 'Pop Classics', muziek met zo nu en dan een stevige gitaarsolo, als bij de subtiele klanken van fluitist Guo Yue, was de begeleiding perfect. Het was weer een schitterende mix van pop muziek en klassiek. BELG v V v'V. 'Vi '/i,v v'- 1

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 13