GROTE PRIJS AMSTEL HALVE FINALE ij o m i3§§j i 117 J amstel en wielersport dronten - De finalisten van de Grote Prijs Amstel zijn bekend. Ook deze keer vond de halve finale van de amateurwedstrijd, die de spanning en de sfeer van een echte klassieker ademt, plaats voorafgaand aan de Nationale Club Kampioenschappen (NCK) van de KNWU in Dronten. Witmaar van de halve finale werd Roel de Bakker uit Kwintsheul. Riny Pley uit Wierden kwam als tweede over de meet terwijl Richard van Hoe ven uit Wateringen als derde eindigde. De finale vindt volgend jaar april plaats op het parcours van Nederlands enige wereldbekerklassieker: de Amstel Gold Race. Daaraan doen de renners mee die zich tijdens de halve finale bij de beste veertig wisten te plaatsen. Amstel organiseert de Grote Prijs Amstel speciaal voor liefhebbers (fiet sers zonder wedstrijdlicentie) die niet alleen willen toekijken, maar zelf oof weieens een wedstrijd willen rijden Bijna honderd deelnemers versche nen zaterdag 14 september aan de start van de halve finale. Zij hadden zich geplaatst in een reeks van vijftien wedstrijden, die op 8 mei in Amstel veen begon en op 8 september in Doe- tinchem eindigde. Vorig jaar organi seerde Amstel, in nauwe samenwer king met de Koninklijke Nederlandse Wieier Unie (KNWU), de Grote Prijs Amstel wielerwedstrijden voor het eerst. Al dertig jaar is Amstel nauw verbon den met de wielersport. Bekendste voorbeeld hiervan is natuurlijk de Amstel Gold Race. Maar Amstel doet veel meer binnen de wielerwereld. Zo was de brouwer medio deze maand actief als hoofdsponsor van het WK- wielrennen op de weg voor professio nals en amateurs in Lugano. Eerder dit jaar was Amstel hoofdsponsor van het WK-wielrennen op de baan. Daar naast is Amstel ook betrokken bij een aantal amateurwedstrijden, waaron der dus de recente Grote Prijs Amstel. zoeterwoude - Zoeterwoude krijgt er een colonne bij. Het gaat om een nieuwe exportcolonne op het Vlietplein van de brouwerij in Zoeter woude (zie foto). Colonne 7 moet 1 oktober 1997 in productie gaan. Het oorspronkelijk plan, om Colonne 5 in twee etappes te vervangen, wordt voorlopig uitgesteld. Dit plan bleek niet te realiseren omdat tijdens de ver vanging van deze colonne de produc tie stil zou komen te liggen. En juist die productie kon niet worden gemist. Daarom is besloten eerst Colonne 7 te bouwen en pas daarna met de vervan ging van Colonne 5 van start te gaan. De nieuwe colonne kan 160.000 fles sen per uur afvullen. De bouw van de colonne is nodig om de vraag naar exportbier aan te kunnen. Deze vraag is de afgelopen tijd enorm gegroeic Met de bestaande colonnes is dez> groei niet op te vangen.

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 6