i uu I!®! mm lERE ""'a HEINEKEN ACTIEF TIJDENS LOOPGALA DEN BOSCH Jaai'Jjjji JjsI .feiT yiyjJyjj LLÜJ IJyjjj HEINEKEN-ROEIERS mÉlËÊWé i v_, zoetermeer - Een groep mede werkers van Heineken heeft op zater dag 24 augustus meegedaan aan een drakenbootrace voor bedrijven. De Heineken-dragons' eindigden op de vierde plaats. Dat was een prachtige prestatie aangezien de Heineken-roei- ers tijdens hun voorbereiding nog "door een bootje met kinderen en bejaarden" op hun zwakheden waren SsMSS Trnrwffr gewezen. Met de kritiek in het achter hoofd wijzigden de roeiers hun tac tiek. En zeker niet zonder succes. In de eerste drie races finishten de Heine- ken-medewerkers als eerste en werd het ene na het andere baanrecord ver broken. Zelfs de brandweer van Rot- terdam moest in de stromende regen aan de dadendrang geloven. Helaas bleek het grootste gedeelte van hun kruit toen verschoten. Tijdens de fina le moesten de roeiers uiteindelijk genoegen nemen met een vierde plaats. 23 den bosch - In september vond voor de negende keer het Bossche Loopgala plaats. Tijdens dit atletiek- spektakel vonden in het kader van Den Bosch in beweging, naast officiële wedstrijden voor atleten en recrean ten, verscheidene andere onderdelen plaats. Een van deze onderdelen was de bedrijvenloop, een wedstrijd van twee ronden over een totale afstand van vijf kilometer. Aan dit evenement deden voornamelijk bedrijven uit de regio Den Bosch mee. Natuurlijk was ook Heineken Den Bosch van de par tij. En niet zomaar! De twee Heine- ken-ploegen werden respectievelijk eerste en derde van de in totaal der tien deelnemende bedrijven. Op de foto Piet Hein Hezemans, die tijdens de wedstrijd als eerste over de streep kwam: "Als het aan mij ligt, blijft het niet bij deze ene keer. We willen vol gendjaar sowieso weer meedoen. Het was een zeer sportieve, maar ook een heel gezellige dag. Wat ik erg leuk vond, was dat medewerkers uit alle geledingen van het bedrijf meededen. Misschien, dat hangt natuurlijk van de animo af, dat we ook bij een aantal andere loopwedstrijden aan de start zullen verschijnen. En zoals het er nu uitziet gaat dat ook zeker gebeuren." "EVENEMENT VERDIENT MEER DEELNEMERS" de kaag - 14 september is voorde tiende maal gezeild om de Heineken- bokaal. Ondanks de slechte weers voorspellingen bood deze dag zeil- weer om van de te dromen. Een heer lijk zonnetje en een windje om van te watertanden; de perfecte ingrediën ten voor een zeilevenement als de Heineken-bokaal. Na afloop van de op de Kaag gevaren wedstrijd, waren de reacties van de deelnemers dan ook zeer positief. "Het was een heerlijke dag. Hopelijk doen er volgend jaar nog meer mensen mee", aldus de bij de organisatie van de Heineken-bokaal betrokken Arie van Dijk. Er werd gestreden in twee catego rieën; een aparte wedstrijd voor profs en een aparte wedstrijd voor recrean ten. Bij de profs was het al snel duide lijk dat de wedstrijd ging tussen de schippers Bas Bennis en Jan van de Meer. Beide heren stonden na twee wedstrijden samen aan kop van het klassement. In de laatste manche was het echter Jan van de Meer die net iets sneller was dan Bas Bennis en daar mee de overwinning in de wacht sleepte. De winnaar van vorig jaar, Ton Dorrepaal, moest dit jaar genoe gen nemen met een derde plaats. bemanning Bij de recreanten waren er beduidend meer kanshebbers voor de eindover winning. Na een sportieve strijd werd schipper Herman van de Bergh uitein delijk de terechte winnaar. Jan Witte- veen werd tweede en Hans Kievits eindigde als derde. Volgens Van Dijk kostte het de organi satie dit jaar veel moeite om alle vijf entwintig boten met bemanning vol te krijgen: "Uiteindelijk zijn we met twintig boten van start gegaan. Veel deelnemers zeiden na afloop dat ze het onbegrijpelijk vonden dat er niet meer mensen deelnamen aan dit fan tastische evenement. Een deel van hen beloofde dan ook voor de volgen de editie van de Heineken-bokaal meer mensen te werven in hun omgeving. We hopen dat het lukt."

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 23