EPERLAMP HOUDT STAMP IM DAVIS CUP Heineken Open in Singapore Het Nederlandse heren-tennisteam heeft Nieuw-Zeeland verslagen in het -door Heineken gesponsorde- toernooi voor landenteams om de Davis Cup. Oranje werd in Haarlem in het weekend van 20 tot met 22 september gesteund door vierduizend toeschouwers die als één man achter de vaderlandse toptennissers stonden. Door de overwinning behoudt Nederland zijn plaats in de wereldgroep, en strijdt Oranje ook volgend jaar weer met zestien andere landen om de Davis Cup. De Nederlandse tennisploeg was voorafgaand aan de wedstrijd op papier de grote favoriet. Met Richard Krajicek en Jan Siemerink (zie foto rechts) beschikte de Nederlandse equipe over twee internationaal gelouterde tennisspelers. Nieuw-Zee- iand was volgens velen een makkelijk te nemen horde. Het team kreeg vrij dag echter een grote tegenslag te ver- SINGAPORE - Jonathan Stark is de verrassende winnaar geworden van de eerste Heineken Open in Singapo re. De Amerikaanse tennisser, die zich via het kwalificatie-toernooi had weten te plaatsen voor het hoofdsche ma, versloeg zijn landgenoot Michael Chang in twee sets (6-4, 6-4). De laat ste bal was nog niet eens geslagen toen bekend werd dat dit Heineken Open volgend jaar nog groter zal worden opgezet. Het toernooi in Singapore gaat vanaf volgend jaar namelijk tot de grotere ATP tennistoernooien van de wereld behoren: de zogeheten 'Championship Series'. Ronald Voom, International Marke ting Manager: "De Heineken Open in Singapore kende een fantastische start. Niet in de laatste plaats door het zeer sterke deelnemersveld, waarvan Michael Chang en Wimbledon kam pioen Richard Krajicek de hoogst geplaatste spelers waren. Toch probe ren we het volgend jaar nog beter te doen. Mede daarom zijn we er extra blij mee dat het toernooi volgend jaar onderdeel gaat uitmaken van de Championship Series. Dat sluit goed aan bij onze plannen om de Heineken Open m Singapore uit te laten groeien tot een van de toonaangevende eve nementen in Azië." werken. Nederlands beste tennisser, Wimbledon-winnaar Richard Kraji cek, moest zijn partij door een blessure opgeven. En doordat er op Paul Haar huis en Jacco Eltingh, twee andere topspelers, om uiteenlopende rede nen ook geen beroep kon worden gedaan, moest de 20-jarige Sjeng Schalken proberen de klus te klaren. De debutant in het Nederlandse team bleek echter geen last van planken koorts te hebben. Bij zowel het dub- 21 bel- als de enkelspel bleek de nieuwe ling een aanwinst voor Oranje. Met name door zijn inbreng won Neder land het duel uiteindelijk met 4-1 HEINEKEN-PARASOLS Heineken is sinds twee jaar subspon sor van het Davis Cup-toernooi. Deze traditionele landen-tenniswedstrijd is het enige toernooi waarin de tennis sers niet strijden voor persoonlijke triomfen maar in teamverband uitko men voor hun land. Tijdens de wed strijden in Haarlem ontving Heineken 120 gasten per dag in de hospitality- ruimte in het VIP-dorp. Behalve met reclameborden rond het centre court, liet Heineken ook buiten de baan weer op verschillende manieren van zich spreken. Terwijl een deel van het publiek in het promodorp inkopen deed in de Heineken-shop, zat een ander deel op de met Heineken-parasols versierde terrassen waar een Heineken-band regelmatig voor een gezellige noot zorgde.

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 21