STATENCOMMISSIES IJ HEINEKE n J1 j den bosch - Leden van de Sta- encommissies voor Economische zaken en werkgelegenheid en voor viilieu, natuur en landschap van ledeputeerde Staten Noord-Brabant n de Provinciale Commissie voor Viilieu en water hadden onlangs 'eco nomie en milieu' als thema gekozen oor hun jaarlijkse excursiedag. Zij tadden Heineken Den Bosch ge vraagd deze dag bij Heineken te mogen organiseren en dit te combine ren met een werkbezoek. Aangezien wij uw bedrijf kennen als een voorbeeld van een bedrijf, dat milieuzorg combineert met en inte greert in de bedrijfsvoering, zouden wij het op prijs stellen om het bedrijfs ♦vil Constant van den Thillart bezoek bij u plaats te laten vinden", schreven zij in hun brief. Dat verzoek werd gehonoreerd. Na een welkomstwoord bij het begin van het werkbezoek door de Bossche unitmanager Herman Ubbink, sprak Constant van den Thillart (senior manager Environmental Affairs bij Heineken Den Bosch) het gezelschap van circa zestig personen toe. Hij ging in op de uitgangspunten voor een strategische visie op het beheer van bedrijventerreinen in het Bossche en de kansen op meerwaarde door een goed beheer. Onderdeel daarvan is een goede samenwerking tussen diverse bedrijven, en tussen bedrijfsle ven en overheid. "Als je het milieu wilt verbeteren, is het het beste als je economie en milieu bij elkaar betrekt. Dat houdt ook in dat je verder moet kijken dan je eigen bedrijf. Want het gaat om duurzame ontwikkeling. Je moet bedrijven bij elkaar vinden die tezamen een sluitende keten vormen, zodat je op het bedrijventerrein kunt komen tot goede samenhang van eco nomie, ruimtelijke ordening en milieu. Dat was eigenlijk het kernpunt van mijn presentatie", vertelt Con stant van den Thillart. Hij gaf een presentatie over wat Hei neken al doet en waar de brouwerij mee bezig is. "De aanwezigen waren verrast door wat ze hoorden. Dat er al zoveel zaken op één bedrijventerrein waren gerealiseerd. Ze vonden het ook heel interessant te zien hoe alles in de praktijk in zijn werk gaat bij Hei neken in Den Bosch." Daartoe was alle gelegenheid, want na de presentatie volgde een bezoek aan de C02-stripper, waannee C02 kan worden teruggewonnen, zodat onze Bossche brouwerij in zijn eigen C02- behoefte kan voorzien. Daarna wer den de warmtekrachtcentrale, de con- tainerterminal en de afvalwaterzuive ringsinstallatie op het bedrijfsterrein bezocht. Van den Thillart gaf hierbij telkens een korte uitleg. Tijdens een informeel samenzijn werd met elkaar van gedachten gewisseld over het thema 'milieu en economie'. Uit de bedankbrief die Heineken Den Bosch ontving van de Provincie Noord-Brabant, blijkt dat de statenle den terugzien op een succesvol werk bezoek. 15 amsterdam - De afgelopen we ken zijn de bokbieren van het seizoen 1996 gepresenteerd. Heineken Tarwe- bok en Amstel Herfstbock werden deze keer gezamenlijk voor het voet licht gebracht op een aantal plaatsen in het land. Daarnaast verzorgde ook het Centraal Brouwerij Kantoor (CBK) een bokbierpresentatie. Op bij gaande foto is te zien hoe H. Wiegel (voorzitter CBK, midden op de foto), H.E. Jonker Roelants (directeur CBK, links) en presentator D. Wildeman (rechts) toasten op het herfstbo(c)k bierseizoen 1996. Zij deden dat in het gezelschap van de publieks- en vak pers en vertegenwoordigers van de Nederlandse brouwerijen. r1 CJ U pp"

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 15