Nieuwe bottelarij voor iRAND De nieuwe bottelarij van Brand Bierbrouwerij in Wijlre werd 13 september geopend door mr. B.J.M. baron van Voorst tot Voorst, de gouverneur van Limburg. Hiermee is de afvulcapaciteit van Brand toegenomen van 35.000 flessen per uur tot 84.000 flessen per uur. Bij de bouw is gebruikgemaakt van de nieuwste technieken om veiligheid, arbeidsomstandighe den en rendement te optimaliseren. Brand wil het marktaandeel op de thuisverbruikmarkt vergroten en daar was uitbrei ding van de afvulcapaciteit voor nodig. I e gouverneur opende de nieuwe bottelarij in het magazijn onder de bottelarij, tussen hoge stapels Brandkratten. Hij liet door middel van een druk op een knop het eerste kratje uit de nieuwe bottelarij komen. Samen met de heer Brand plaatste hij dit kratje op een gerestaureerde vrachtwagen, waarmee vroeger de fusten en kratten van Brand werden uitgeleverd. Daarna bracht hij samen met de directie van Brand, de heren Brand en Stevens, een toost uit op de opening én op het feit dat de naam Brand dit jaar 125 jaar verbonden is aan de brouwerij. JUBILEUMBOEK Ter ere van het 125-jarig jubileum werd het boek 'Traditie en Vernieu wing, 125 jaar Brand' in opdracht van de brouwerij geschreven. De heer Crutzen, pastoor in Wijlre en ama teur-historicus, en de heer Brand boden het eerste exemplaar van het jubileumboek op 13 september aan gouverneur Van Voorst tot Voorst aan. De brouwerij, die dit jaar dus 12 5 jaar Brand Bierbrouwerij heet, ontstond al rond het jaar 1400. Hiermee is het de oudste brouwerij van Nederland. Dit feit werd voor deze gelegenheid door pastoor Crutzen nog eens op zijn his torische juistheid gecontroleerd JUBILEUMBIER Ook op 14 en 15 september was het nog feest. Zaterdag 14 september waren alle personeelsleden met part ners en kinderen uitgenodigd voor een rondleiding door de brouwerij. Daarna werden zij ontvangen in het feestpaviljoen. Hier stond een bijzon der kunstwerk, gemaakt van de machines uit de oude bottelarij, ten toongesteld. Op zondag 15 september waren de inwoners van Wijlre aan de beurt. Zo'n 1800 belangstellenden kregen een rondleiding door de brou werij. Natuurlijk mochten ook zij proeven van het speciale jubileum bier, dat tijdens het hele weekend geschonken werd. Alle aanwezigen kregen als aandenken een jubileum boek en een jubileumglas mee naar huis.

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 11