Draaiboek voor storingen computers uit de tngen varen nules erne- t Irish n (op n de n het over pro- nter- ineel. >d als 1 van ^aren r en van ieuw schap Gedistilleerd. Café De Sevewaeg in Sevenum (een Brand-zaak) werd derde. De tweede prijs was voor eet café De Poort in Utrecht (Heineken- afnemer). Maar de eerste prijs, het Gastvrijheidsheeld, een reis naar Mexico voor twee personen en vooral de titel 'Café van het jaar 1996' ging naar de eigenaars van In den Ouden Vogelstruys. Dit Maastrichtse café (waar Brand Bier wordt getapt) is dit jaar uitgeroepen tot het meest gast vrije café van Nederland. Over enige tijd zal een evaluatie plaatsvinden over deze eerste natio nale cafédag. Dan zullen de organisa toren beslissen of de cafédag een jaar lijks terugkerend evenement zal wor den. zoeterwoude - Bij DIM Infra structuur is onlangs een belangrijk draaiboek ontwikkeld voor wanneer de AS/400 computer langdurig uit valt. De AS/400 is een middelgrote computer (dus geen PC maar óók geen mainframe) die bijvoorbeeld gebruikt wordt voor het order verwer kingssysteem 'Order Entry and Factu rering' (OEF). Het gaat hier om voor zorgsmaatregelen. DIM verwacht dat met behulp van het draaiboek even tuele problemen met het commercieel onmisbare computersysteem sneller kunnen worden opgelost. Het draaiboek, dat zich beperkt tot de technische invulling van een dergelij ke situatie, is van toepassing op de zogeheten 'uitwijkprocedure'. Tijdens deze procedure wordt er gebruik gemaakt van een mobiel computer- uitwijkcentrum van IBM. Dit is een truck waarin apparatuur zit die de defecte AS/400 computer tijdelijk kan vervangen. Deze truck kan in het geval van calamiteiten zo snel moge lijk bij Heineken worden gestatio neerd. test Recentelijk heeft DIM Infrastructuur een test gedaan om te kijken of het draaiboek goed functioneerde. Michel Cornelissen van DIM Infrastructuur hierover: "Om dit zo nauwkeurig mogelijk te doen, hebben we een tijd je terug een mobiel computer-uitwijk- centrum laten komen. Vervolgens hebben we het draaiboek stap voor stap doorgenomen en gekeken of het echt werkte. Uiteindelijk bleken er nog wat dingen niet helemaal te klop pen. De ervaringen die we door mid del van deze test hebben opgedaan zijn inmiddels verwerkt in een nieuwe versie van het draaiboek. We hopen dat wanneer we echt te maken krijgen geïnspecteerd en uitvoering gespro ken met de ondernemers over hun formule, gastvrijheid, personeel en bedrijfsvoering. Elf zaken waren ten slotte genomineerd. De spanning was te snijden toen de jury bekendmaakte dat er een eervolle vermelding was voor café Den Engel uit Oldenzaal (een Heineken-zaak) alsmede de Gedistilleerdprijs van het Produkt- V.l.n.r. A. den Heijer, een medewerker van IBM en M.J.M. Cornelissen met problemen aan de AS/400 com puter, we ze snel en goed kunnen oplossen." Volgens de voor het project verant woordelijke Cornelissen is alleen een technisch draaiboek overigens niet genoeg. "Naar mijn mening zouden er ook op de werkplek bepaalde proce dures in het leven moeten worden geroepen. Deze moeten er voor zor gen dat in dergelijke situaties ook de gebruiker weet wat hij moet doen om de gevolgen van de problemen zo klein mogelijk te houden." Aan het einde van de middag bereikte de belangstelling -en de spanning onder de bezoekers- haar hoogtepunt bij de prijsuitreiking van de wedstrijd 'Café van het jaar'. De jury had de bedrijven voor en achter de schermen café van het jaar fenomeen als de toepassing van Inter net in het café.

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 3