Elke maand belichten we een nieuw horecapunt dat een van onze biermerken schenkt. Deze keer belandden we in Planet Hollywood aan Reguliersbreestraat in het bruisend centrum van Amsterdam. Dit horeca-eta- blissement, waarvan de officiële opening plaatshad op 13 november, was al enkele weken eerder voor publiek toegankelijk. De keten is grotendeels in handen van de filmsterren, Arnold Schwarzenegger, Syl vester Stallone, Bruce Willis en Demi Moore. Momenteel zijn er wereldwijd 42 vestigingen van Planet Hol lywood, waarvan twaalf in Europa. In iedere vestiging wordt dezelfde succesvolle formule toegepast. Dezelfde menukaart, hetzelfde type personeel en ook dezelfde filmthematiek. Binnen het concept heeft ieder restaurant natuurlijk wel zijn eigen sfeer. JÉ ■elcome to Planet Hollywood", WW zo verwelkomt een hostess een aantal nieuwe gasten bij de deur. Direct bij binnenkomst van het net geopende café/restaurant is het of je een andere wereld binnenstapt. Tien tallen gezichten van wereldberoemde sterren van het witte doek kijken je zwijgend aan terwijl ook een gigan tisch videoscherm aan de muur om aandacht vraagt. Een fragment uit een film van Arnold Schwarzenegger. De gespierde bink is net even bezig een SERVICE van zijn tegenspelers de les te leren. Honderden oude en nieuwe rekwisie ten uit even zovele films prijken hier aan de muur. De boksschoenen van Sylvester Stallone uit een van zijn Rocky films, een jas van Prince, de ijs priem uit de film 'Basis Instinct', een vest van Sean Connery, een door Tom Cruise gedragen jas uit de film 'The Firm' en ga zo maar door. Een van de opvallendste dingen in het opmerke lijke restaurant annex café staat pal voor de uitgang: een grote motor gebruikt in een van de actiefilms van Sylvester Stallone. Een ander parade paardje van het prachtige gebouw is een door Arnold Schwarzenegger gedragen kostuum uit de film 'Termi nator II'. Bijna al deze rekwisieten zijn ook echt in de films gebruikt. En wan neer het geen origineel betreft, staat dat er netjes bijgeschreven. Wanneer de gasten eenmaal aan een tafeltje zitten, vertelt de hostess dat ze tijdens hun verblijf als gastvrouw zal fungeren. Vervolgens somt ze in vlot Engels de specialiteiten van de dag op en vraagt of er nog een eventuele toe lichting gewenst is op de menukaart. De service is duidelijk op Amerikaanse leest geschoeid. Net als alles hier eigenlijk. Op de placemats prijken gezichten van James Dean, Elvis Pres ley en andere grote namen. Vrolijk kij ken ze de gasten aan wanneer deze zich tegoed doen aan een van de talrijke Amerikaanse lek kernijen die op de menukaart prijken. Grote cola's, grote bor den met frites en sandwiches zoals je ze normaal alleen in films ziet. Het is allemaal even 'All American'. Behalve dan natuur lijk het Heineken bier. In de Amsterdamse vestiging van Pla net Hollywood worden alleen merken van ons concern-assorti ment geschonken. In het restau rant, dat beschikt over een kel- derbierinstallatie, wordt het bier geserveerd in een prachtig glas waarop een gecombineerd logo van Heineken en Planet Holly wood prijkt. Het maakt zelfs het drinken van een biertje tot iets speciaals. Naast het bier van de tap is in Planet Hollywood sinds kort ook de nieuwe groene Heineken Longneck fles te verkrijgen. BATH ROOM HOSTESS Het zeer tot de verbeelding sprekende restaurant beschikt over tweehon derdveertig zitplaatsen. Toch doet het gebouw knus aan. Dat komt zeer waarschijnlijk door het feit dat het is opgebouwd uit meer verdiepingen. Boven de begane grond zijn er nog twee balkons die het geheel een bio- scoop-achtige uitstraling geven. En dat is ook niet zo heel verwonderlijk aangezien het pand vroeger dienst deed als bioscoop: het in Amsterdam Openingstijden Planet Hollywood is van maandag tot en met vrijdag geopend van 12.30 tot 24.00 uur en in het weekeinde tot 01.00 uur. welbekende Cineac-theater was hier gehuisvest. Zelfs een bezoekje aan het toilet is een hele belevenis. Gewoon even een 'korte stop' is eigenlijk niet mogelijk. Wanneer je het toilet uit loopt voorziet een zogeheten 'bath- roomhostess' de gasten van een toefje zeep zodat niemand de kans krijgt om het handen wassen te verzuimen. Hygiëne staal voor alles. Maar of dat nog niet genoeg is, kan een man zich er ook scheren terwijl een vrouw zich kan opfrissen met een van de talloze geurtjes uit het aanwezige assorti ment. FLES KETCHUP Opvallend is dat Planet Hollywood verder geen buitengewone luxe biedt. Het interieur heeft een zeer aparte en flitsende uitstraling maar is zeker niet chic. Op de menukaart staan typische Amerikaanse maaltijden waarbij ste aks, spareribs en visgerechten de boventoon voeren. De fles met ketchup staat echter gewoon op tafel. Planet Hollywood heeft op dit moment een goede relatie met het tegenovergelegen "Tuschins- ki-theater". In het café/restaurant zul len weinig evenementen plaatsvin den, maar wil je een bekende ster tegen het lijf lopen dan is Planet Holly wood 'the place to be'. "Want wan neer er een première plaatsvindt in Hischinski en er is toevallig ook een filmster bij aanwezig, dan is de kans vrij groot dat deze gelijk even een bezoekje brengt aan Planet Holly wood", aldus een van medewerkers. AAMWINST VOOR AMSTERDAM Brouwerijvertegenwoordiger Maar ten Sonneveld is er trots op dat Planet Hollywood tot zijn rayon behoort. "Ik persoonlijk vind het een grote aan winst voor Amsterdam. Planet Holly wood is weer totaal iets anders. Dat mensen het leuk vinden blijkt ook wel uit de bezoekersaantallen. De afgelo pen dagen waren hier soms meer dan duizend bezoekers per dag. Voor Hei neken is het natuurlijk ook een goede zaak. Er bestaat een goede samenwer king tussen Planet Hollywood en Hei neken. Deze zullen we de komende tijd nog verder uitbouwen."

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 16