Den Bosch krijgt nieuwe bliklijn k Ill ij AMPERE BEWERKIMG THUISVERBRUIK- MARKT RENDEMENTSGARANTIE VAN EEN JAAR I DEN BOSCH - Als alles volgens plan verloopt, zal in april 1997 een nieuwe bliklijn worden opgestart in de Bos sche brouwerij. Het gaat om Colonne 17. Deze zal worden gebouwd naast Colonne 11, in de hal die momenteel als opslagruimte dienst doet. Tot de bouw van de nieuwe bliklijn Colonne 17 is besloten omdat een sterke groei wordt verwacht van de verkoop van blikbier dat voor export is bestemd. Vrijdag 23 augustus hebben Heineken Den Bosch en een buitenfirma een overeenkomst getekend voor de bouw van de bliklijn. "Bijzonder is dat deze leverancier verantwoordelijk is voor het ontwerp, de engineering, bestellingen, montage, opleidingen en het op rendement brengen van de colonne. Een groot deel van het voor bereidende werk wordt dus niet door Heineken maar door de leverancier uitgevoerd. Dat is uniek voor Heine ken", vertelt Specialist Verpakken, Hans van de Werken. "Met deze over eenkomst krijgt Heineken een rende mentsgarantie over een periode van een heel jaar en niet, zoals gebruike lijk, alleen tijdens de afnametest. Hier voor hebben we gekozen om op ter mijn te kunnen waarborgen dat we krijgen wat we ervan verwachten. Want een afnametest is maar een momentopname. Belangrijker is dat over een jaar het verwachte rende ment wordt behaald." De lijncapaciteit is 90.000 33 cl-blikjes per uur of 75.000 blikken van 45 of 50 cl. Er is gezorgd voor overcapaciteit, zodat er geen blikjes-file ontstaat, wanneer een van de machines in de lijn stilvalt. Bij het ontwerp van de nieuwe colon ne is veel aandacht geschonken aan het snel kunnen ombouwen en beheersen van orders, om zo veel mogelijk effectieve productie-uren te hebben. UITGEBREIDE OPLEIDING Per ploeg zullen één parttime- en vijf fulltime operators werken. De 'halve man' krijgt een combinatiefunctie met Colonne 11De toekomstige opera tors krijgen ter voorbereiding een zeer uitgebreide opleiding, die twintig weken zal duren. Zij krijgen onder meer training in orderwisselingen, het functioneren als team en het analyse ren van een eenvoudige storing. Het technische personeel krijgt een aparte opleiding van vier weken. De leveran cier zal het grootste deel van de oplei dingen verzorgen voor de operators die bij het opstarten van de colonne aan de lijn komen te werken. Voor toekomstige, nieuwe medewerkers zal Heineken de opleiding verzorgen. COMMUNICATIE Bijzonder bij de nieuwe colonne is ook het systeem waardoor de diverse medewerkers, die vaak op grote afstand van elkaar werken, met elkaar kunnen communiceren. Zij krijgen een draadloze hoofdtelefoon met microfoontje, zodat iedereen die bij Colonne 17 werkt met elkaar kan pra ten. De verwachting is dat dankzij dit nieuwe systeem problemen sneller kunnen worden opgelost en order wisselingen op de lijn eenvoudiger kunnen verlopen. Nadat de hal gereed is gemaakt, komen de eerste machines voor Colonne 17 in januari 1997 binnen. Het opstarten staat gepland voor april volgend jaar. Midden oktober 1997 moet de colonne volledig op rende ment zijn. DEN BOSCH - De afdeling Verkoop Thuisverbruik gaat de thuisverbruik- markt op detailhandelsniveau anders bewerken. Het nieuwe plan van aan pak is 6 september formeel gestart tij dens een bijeenkomst met alle verte genwoordigers in Den Bosch. Tot voor kon werd een scheiding aan gehouden tussen de supermarkt en de slijtersbewerking. In het kader van effectiever marktbewerking is geko zen voor een geïntegreerde slijterij- en supermarkt-vertegenwoordiger. Tevens is opnieuw naar het bezoekbe- stand van winkels gekeken, en zal de focus op het vaker bezoeken van grote winkels, waar veel activiteiten kun nen worden ontplooid, gelegd wor den. De rol van de vertegenwoordiger om zichtbaarheid op de winkelvloer van onze merken te verzorgen, zal worden uitgediept als 'manager in eigen rayon'. Hiertoe worden rayon- en winkeljaarplannen door henzelf ontwikkeld. Dit zal de professionaliteit ten goede komen. De groep die de bijeenkomst in Den Bosch bijwoonde 111 j i

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 7