Elke maand belichten we een nieuw horecapunt dat een van onze biermerken schenkt. Deze keer belandden we aan de Utrechtse Oude Gracht in 'De Winkel van Sinkel'. Dit neo-classicistisch bolwerk is het toneel voor Het team achter het grand café van De Winkel van Sinkel kunst, cultuur en festivals. Horeca speelt een grote rol in het voormalige warenhuis, dat burgemeester Van Opstelten van Utrecht eind augustus (her)opende voor het publiek. Vier markante zuilen in de vorm van een metershoog vrouwenli chaam, dragen De Winkel van Sinkel. Het biedt de komende jaren onderdak aan het Utrechtse festival Springdan- ce, het Nederlandse Filmfestival en het Holland Festival Oude Muziek. Buiten deze festivals staan allerlei cul turele en kunstzinnige activiteiten op de agenda. Diversiteit in optredens moet de Winkel van Sinkel toeganke lijk houden voor een breed publiek. Dat alles is gekoppeld aan een belang rijke rol voor de horeca. Zo biedt het cultuurwarenhuis ruimte aan een res taurant, een grand café en een terras aan de Oude Gracht. In het grand café herleeft de sfeer van de jaren zestig. Opvallend zijn de vitrines aan de hoge wanden. Bevriende kunstenaars kun nen deze naar eigen inzicht inrichten. Het terras aan de Oude Gracht biedt zijn bezoekers een levendig uitzicht. Het achtergelegen Koetshuis is inge richt voor de kaartverkoop en de nu nog kale binnenplaats ondergaat een metamorfose tot Franse tuin. Ook in deze tuin kan een hapje of drankje genuttigd worden. Kees Eijrond, Didier Prince en Douwe Werkman zijn de mannen achter De Winkel van Sinkel. Eigenaar Eijrond is de bedenker van het concept van het cultuurwarenhuis. Werkman, voor heen werkzaam bij De Reünie in Utrecht, is als bedrijfsleider verant woordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Prince verzorgt de publici teit, de programmering en de sfeer van de zaak. Bang om uitsluitend publiek afkomstig uit de upper-class te trekken is Prince niet: "Onze prijzen zijn redelijk en we bieden een brede variatie aan optredens, van oude muziek tot aan het Utrechtse duo Toos en Cor. Zo houden we dit warenhuis juist voor iedereen toegankelijk." De Winkel van Sinkel is geopend van 10.00 tot 1.00 uur (donder dag, vrijdag en zaterdag tot 2.00 uur). Het pils dat er wordt getapt is Hei- neken. Ook De Koninck en Wieckse Witte zijn van de tap ver krijgbaar. Op de fles zijn naast Lingen's Blond ook diverse speci- aalbieren van de Brouwketel te bestellen. Verder staat ook Vrumona-assor- timent op de drankenkaart.

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 24