UITBREIDINGE IN POLEN 140 JAAR ZYWIEC BROUWERIJ bevolking van Zywiec en omgeving de nieuwste aanwinsten van de brouwe rij zelf bekijken. "Ook was er die dag een zeilrace op het Zywiec-meer, een boogschietwedstrijd en een antiek markt in het Poolse stadje. Bovendien werden de verzamelaars van bier attributen in de gelegenheid gesteld om hun verzameling te verrijken, 's Avonds was er een groot feest met vuurwerk voor alle brouwerij-mede- werkers. Het Zywiec bier vloeide rijke lijk tot in de vroege ochtend", aldus Centen. VOORMALIG OOSTBLOK Enkele jaren geleden heeft Heineken een 25 procent aandeel genomen in de in Polen als zeer goed bekendstaan de brouwerij. Later is dat aandeel ver der uitgebreid tot 31,8 procent. Arno: "Nadat in het voormalig Oostblok de vrije markteconomie op gang kwam, liep Polen aanvankelijk achter bij Hongarije en Tsjechië. Tegenwoordig is de Poolse economie echter de snelst groeiende in de regio. Wij hopen dat deze voor ons zeer interessante bier markt daarvan kan mee profiteren. Polen heeft ongeveer 40 miljoen inwoners. De bierconsumptie per hoofd van de bevolking is nu nog rela tief laag wanneer je deze vergelijkt met andere landen uit de regio, fn een aantal omliggende landen ligt de bier consumptie per hoofd op ongeveer 100 liter per jaar terwijl in Polen op dit moment 40 liter wordt gedronken." Met een daverend feest zijn tijdens het 140-jarig jubileum van de Poolse Zywiec brouwerij onlangs een nieuw brouwhuis en een kel der met veertig apollo's in gebruik genomen. De feestelijke opening (zie foto) werd verricht door de heer S.W.W. Lubsen (Raad van Bestuur van Heineken N.V.), de voorzitter van de Raad van Commis sarissen van de Poolse brouwerij de heer Rynkiewicz en professor Trombski, gouverneur van de Bielsko Biala provincie. Traditiege trouw werden de nieuwe installaties plechtig ingewijd door een pastoor. "De Zywiec brouwerij kan zich op dit moment goed meten met de top in Europa", aldus Senior Technological Consultant Arno Centen. De Zywiec brouwerij in Polen is een van de modernste brouwerijen van Europa VUURWERK De festiviteiten rondom de opening begonnen met een diner voor de fir ma's die betrokken waren bij de nieuwbouw. Zaterdagochtend kon de De uitbreidingen waren nodig om de marktgroei te kunnen volgen. Vorig jaar werd om dezelfde reden in de Zywiec brouwerij al een volledig nieuwe bottelarij met twee afvullijnen en een roterende fust-afvulinstallatie in gebruik genomen. De komende tijd zullen er ook nog een nieuw bierfilter, een waterbehandelingsinstallatie, koeling en koolzuur recuperatie installatie bijkomen. Arno Centen hierover: "Door al deze uitbreidingen komt de totale capadteit van de Zywiec brouwerij op ruim 3 miljoen hectoliter. Het is op dit moment een van de modernste brouwerijen van Europa. Men is dan ook zeer goed uit gerust om de markt te voorzien van bieren met de kwaliteit die wij gewend zijn van onze brouwerijen."

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 20