Heineken Jazz in Concertgebouw REGEN GEEN BELEMMERING UITMARKT Eerste Heineken Music Rotterdam Het Heineken-podium op de Dam was de grote trekpleister tijdens de negentiende editie van de Uitmarkt amsterdam - Youp van 't Hek op vrijdag, een uniek con cert van de Nits en Freek de Jonge op zaterdag, een fantasti sche sfeer, hoge bezoekersaan tallen en hoge kijkcijfers. Hei neken en de Uitmarkt waren dit jaar succesvoller dan ooit. Het Heineken-podium op de Dam nam met zijn grote diver siteit aan top-artiesten een zeer prominente plaats in in het uit gestrekte Uitmarktterrein. rotterdam - Blues, soul, jazzdance en aanverwante stij len. De eerste Heineken Music Rotterdam betekende vier dagen swingen in het bruisen de centrum van Rotterdam. Een enthousiaste menigte trot seerde weer en wind om te kunnen genieten van talloze live-concerten op buitenpodia en in diverse clubs. "Candy Duller met haar band Funky Stuff, Rowwen Hèze en vele andere top-artiesten zorgden voor de bruisende en vitale sfeer die zo kenmerkend is Zo'n half miljoen geïnteres seerden vonden dit jaar hun weg naar de Uitmarkt in Amsterdam. Af en toe was de regen even spelbreker maar de sfeer was er niet minder om. De Uitmarkt, die voor alweer de negentiende keer het startschot vormde van het culturele sei zoen, was een sprankelend feest met een goede Heineken- uitstraling. voor Heineken", aldus project leider Dick de Waard. In voorgaande jaren was het voornamelijk jazz en blues wat de klok sloeg in de havenstad. Dat kwam ook tot uiting in de naam van het evenement, dat toen nog door het leven ging als het 'Heineken Jazz Blues festival'. Dit jaar mikten Rotter dam en Heineken met een indrukwekkende variëteit aan muzikale stijlen echter op een breder publiek. Dick de Waard: "En niet zonder succes, gezien Amsterdam - Jazz en het Concertgebouw in Amster dam. Voor echte liefhebbers een combinatie om van te watertanden. Voor deze groep is er goed nieuws. Want bin nenkort kunnen ze genieten van de prachtige akoestiek van de Grote Zaal. Heineken is namelijk een sponsorovereen komst aangegaan met het Con certgebouw in Amsterdam. Het komende seizoen staan er vier prachtige door Heineken ge sponsorde jazzconcerten op het programma. Het eerste concert vindt plaats op maandag 14 oktober. Dan zal de Mingus Big Band zijn springlevende en cre atieve Newyorkse jazz laten horen. In het voorprogramma treedt het Dutch Jazz Orchestra op, met zeer prominente namen uit de Nederlandse jazzwereld. Op maan dag 25 november is Jon Faddis met de Carnegie Hall Jazz Band te beluisteren, terwijl op 11 maart 1997 Wyn- ton Marsalis het Concertge bouw zal bezoeken met zijn Lincoln Center Jazz Orchestra. Als laatsten, maar zeker niet de minsten in dit imposante rijtje, zullen de saxofonisten Wayne Shorter, Joe Lovano en Joshua Redman hun opwachting maken in de hoofdstad. Kort om: Jazz van jonge talenten én het grote aantal bezoekers. Op al dan niet drijvende podia in de Oude Haven, Wijnhaven, Delftshaven en op het Stad huisplein waren de meeste concerten gratis. Naast Candy musici met een gevestigde reputatie. Jazz van New Orle ans tot New York, binnenkort te beluisteren in Amsterdam. LEZERSACTIE Heineken is de sponsoring aan gegaan omdat er sinds jaar en dag goede contacten zijn tussen het Concertgebouw en de bier brouwer. Bovendien is het Concertgebouw niet alleen in Amsterdam bekend, maar heeft het ook landelijk en inter nationaal een zeer goede repu tatie. Daarbij komt dat er in Amsterdam nog geen door Heineken gesponsord jazz- en muziekfestival is. Voor de lezers van Vers van 't Vat zijn tien gratis kaarten (voor twee perso nen) beschikbaar. Om die te bemachtigen moet een ant woord worden ingezonden op de volgende vraag: Weet u welke plaats ookwel de bakermat van de jazzmuziek wordt genoemd? Schrijf vóór donderdag 10 oktober een kaartje naar de redactie van Vers van 't Vat (zie pagina 2, colofon) en maak kans op een gratis toegangsbewijs. Vergeet niet uw naam, adres en perso- neelsnummer te vermelden. Uit de juiste inzendingen zullen tien winnaars worden geloot. De eerste Heineken Music Rotterdam was een groot succes Dulfer en Row wen Hèze gaven ook Maceo Par ker, Slagerij Van Kampen, trom- pettiste Saskia Larroo, saxofo nist Hans Dulfer, Captain Dum bo en jazzvocaliste Denise Jan- nah acte de presence. Terugkij kend kan ik met recht zeggen dat het een perfect festival is geweest."

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 17