VAPR O-CUR S US VA INTERNET POORTCONTROLE groot succes zoeterwoude - De afdeling Bewaking en Beveiliging (poortcon trole) heeft een nieuw geautomati seerd toegangscontrolesysteem. Het systeem, dat gefaseerd wordt inge voerd, is op dit moment alleen geschikt voor vaste Heineken-mede- werkers die met de auto of motorfiets naar de brouwerij komen. De auto mobilisten kunnen met behulp van hun witte fotopas langs de poortcon trole. Door de eigen pas door een elek tronische kaartlezer te halen, worden de slagbomen van baan één en twee automatisch geopend. Hiermee is de eerste fase van het sys teem afgerond. In een later stadium zullen ook fietsers, uitzendkrachten, aannemers en vaste vervoerders wor den geautoriseerd om zich met behulp van de aan hen verstrekte pas toegang te verschaffen tot het brouwerijcom plex. "Voor de VaPro is het project voor honderd procent geslaagd", vertelt Cor van der Schoor. "Het maken en versturen van de opdrachten verliep prima via Internet. Alleen de onder linge communicatie tussen de ver schillende bedrijven ging wat moeiza mer. De VaPro gaat in ieder geval door met 'Open Leren'. In september start zelfs een project om te testen of er op dezelfde manier toetsen van cursisten afgenomen kunnen worden. Ik ben ervan overtuigd dat deze projecten een stap zijn op weg naar een nieuwe vorm van opleiden", aldus Van der Schoor. Opleider Cor van der Schoor zoeterwoude - Ook de afdeling Verpakken begeeft zich op het World- WideWeb, ofwel Internet. In samen werking met de VaPro (Stichting Vak opleiding Procesindustrie) hebben vier medewerkers van deze afdeling meegewerkt aan het pilot-project Open Leren via Internet'. De VaPro verzorgt een aantal cursus sen voor de afdeling Verpakken. In december 1995 vroeg de stichting of Heineken wilde meewerken aan het pilot-project 'Open Leren'. Opleiders Cor van der Schoor en Cees Koppen reageerden meteen enthousiast. Cor van der Schoor: "De bedoeling van het project was, dat de cursisten konden studeren op het moment dat het hen uitkwam. Internet werd daarbij als leer-medium gekozen. Tijdens het project moest blijken of dit medium inderdaad bruikbaar is." samemwerkimg Rob Rosier, Anton Ritsma, Serge van Kuyk en Ton Hoogduin meldden zich aan om vrijwillig mee te werken aan het project. Hiervoor kregen zij eerst in Amsterdam een introductie-cursus over Internet. Samen met collega's van de Hoogovens en Avebe maakten zij daarna diverse opdrachten via Internet. "Hiervoor kreeg iedere cur sist zijn eigen e-mailadres. De VaPro verzond de opdrachten via e-mail en kreeg van de cursist via dezelfde weg antwoorden terug. Sommige ant woorden konden op een pagina van Internet teruggevonden worden. Ook hielden de cursisten door middel van e-mail onderling contact en dis cussieerden zij samen in Hypernews, een digitaal vergadersysteem", licht Van der Schoor toe.

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 7