Nieuwe Vice-voorzitter Heineken heeft besloten te investeren in een glasfabriek, die de Duitse glasfabrikant Heye-Glas in Moerdijk gaat bouwen. Dat heeft de Raad van Bestuur van Heineken N.V. 19 juli bekendgemaakt. Ieye-Glas is een van de glasleve ranciers van Heineken. De onderneming gaat een nieuwe fabriek bouwen in verband met de snelle groei van de export van Heineken bier over de hele wereld. De verwachting is dat deze groei ook in de toekomst zal aanhouden. Daardoor neemt ook de vraag naar groene exportflessen toe. Dat maakte de bouw van een nieuwe glasfabriek voor Heye-Glas noodzake lijk. Heineken heeft gekozen voor de samenwerking met Heye-Glas omdat deze onderneming in technologisch opzicht een vooraanstaande positie inneemt. Dit stelt Heineken in staat om samen met Heye-Glas aan zowel kwaliteitsverbetering van de flessen als aan kostenreductie te werken. Het gehele productie-apparaat van de nieuw te bouwen fabriek zal namelijk op Heineken-flessen worden afge stemd. De startcapaciteit van de nieuwe fabriek, die naar verwachting in het eerste kwartaal van 1998 operationeel zal zijn, zal vijfhonderd miljoen flessen per jaar bedragen. Dit zullen voorna melijk groene Heineken-exportfles- sen zijn. Bij de bouw van de nieuwe fabriek wordt rekening gehouden met een verdere uitbreiding van de capaci teit in de toekomst. De totale investering in de nieuwe fabriek bedraagt ongeveer 130 mil joen gulden. Heineken neemt voor 33,5 procent deel in de nieuwe fabriek, die Heye-Glas zal exploiteren. De verwachting is dat zo'n 115 men sen werk zullen vinden in de nieuwe vestiging, die een gunstige ligging heeft ten opzichte van onze brouwe rijvestigingen. Amsterdam - De Raad van Commissa rissen van Heineken N.V. heeft besloten de heer mr. A. Ruys (lid van de Raad van Bestuur van Heineken N.V.) per 1 septem ber 1996 te benoemen tot Vice-voorzitter van de Raad van Bestuur.

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 3