HTS investeert in toekomst Als gevolg van de snelle veranderingen in de samenleving wordt de behoefte aan communicatie en informatie-uitwisseling steeds groter. De noodzaak tot het managen van kennis, die voor de onderneming van belang is, is sterk toegenomen. Voor Heineken Technical Services betekent dit dat de nadruk gelegd gaat worden op kennismanagement via een meer deelnemende en lerende organisatie. De eerste stappen hiertoe zijn inmiddels al gezet. De stand van zaken tot nu toe. Van links naar rechts: J.M. den Offer, P.H.A. Gregoire, H.L. v.d. Werff, A.M. Nieuwenburg, P.H.M. van Gend (exter ne firma), D. Bouwmeester, G.C.J. Muts, G.J.M. Witteveen Begin dit jaar maakte HTS zijn drie jarenplan bekend, waarin onder meer de andere manier van werken is neergelegd. "Klantgericht werken is en blijft ons voornaamste doel. Daar om willen we de kennis in onze orga nisatie beter toegankelijk maken, zodat we voorkomen dat eenieder in zijn eigen winkeltje opnieuw het wiel gaat uitvinden", zei Dini Bouwmees ter (manager HTS Support) hierover in het februari-nummer van Vers van 't Vat. "Het gaat daarbij niet alleen om de kennis binnen HTS, maar ook om de ervaring die in alle brouwerijen alom aanwezig is. Kortom we willen toe naar een lerende organisatie, waarin we Ieren van elkaar en met elkaar." CONSULTANT 2000 Het nieuwe project kreeg de naam 'Consultant 2000'. Alle medewerkers werden via sessies van het project en de benodigde veranderingen op de hoogte gebracht. Vervolgens ging een projectteam aan de slag om samen met een aantal medewerkers uit de verschillende afdelingen Consultant 2000 verder uit te werken. Gert Jan Muts, (knowledge manage ment consultant Support) en lid van het projectteam Consultant 2000 hierover: "Bij die verdere uitwerking zijn drie elementen van belang. Met behulp van de moderne informatie systemen zal ten eerste de snelheid waarmee kennis geleverd kan wor den toenemen. In de tweede plaats is het belangrijk dat we de huidige ken nis en ervaring die binnen HTS én de werkmaatschappijen bestaat, bunde len en levend houden met nieuwe inzichten volgens de laatste stand der techniek. En als laatste moet HTS er voor zorgen dat de duurzaamheid en kwaliteit van de adviezen op een hoog niveau gehandhaafd blijven. Wij ma ken bij dit alles gebruik van de resulta ten van de al lopende projecten, zoals Totaal Kwaliteits Beheer. Hierin wor den de HTS-processen en producten in kaart gebracht." TECHNISCHE INVULLING De hoeveelheid informatie neemt - ook binnen HTS- zo snel toe, dat de vraag rijst of de huidige mens in staat is hier op een effectieve manier mee om te gaan. Was vroeger kennis een min of meer persoonlijk bezit, tegen woordig is het cruciaal de juiste kennis op het juiste moment te kunnen vin den en toepassen. "We willen eigenlijk toe naar een ken nissysteem, dat wereldwijd binnen alle werkmaatschappijen van Heine ken gebruikt kan worden. Een pro gramma waarmee we met onze klan ten, maar vooral ook binnen HTS, kunnen communiceren en waarin onze kennis is terug te vinden. Je kunt daarbij denken aan rekenmodellen, vergelijkingsresultaten, brouwerijge- gevens enzovoort. Natuurlijk zullen we niet alle aanwezige kennis in de computer kunnen invoeren. Je hebt ook de ervaring van mensen nodig om het werk goed te blijven doen. Het zogenoemde 'Fingerspitzengefiihl' en de menselijke inbreng blijven", stelt Gert Jan Muts. WORKSHOP In dit kader is in juli HTS-breed een workshop gehouden met de compu tersoftware Lotus Notes om eerder genoemde 'filosofie' in de praktijk te brengen. Gert Jan Muts: "We probe ren zo manieren van werken te struc tureren. Verdeeld over twee teams is een gedeelte van de kennis over brou wen en vergisten in kaart gebracht. Hiermee zijn we gestart om het pro gramma uit te proberen en de gebrui kers zelf enthousiast te maken voor Consultant 2000. Op grond daarvan zullen we in september een beslissing nemen om wel of niet met deze speci fieke software door te gaan. Dan zal ook de mogelijkheid voor een interna tionale opzet aan de orde komen." BOUWEN Het fundament voor HTS, een lerende organisatie, wordt nu gelegd. Kennisgebieden zijn in kaart gebracht, informatiesystemen worden beoor deeld, workshops georganiseerd. Er is werk aan de winkel bij HTS bij het bouwen aan de toekomst. Gert Jan Muts: "Niet stil gaan staan, leren en blijven leren, dat is wat Consultant 2000 beoogt."

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 14