D PUNT Ef/REUGPE Meint van Kuiken (gastheer Heine ken) groet u allen 'aju paraplu dagen. Gemiddeld beland je pas om vier uur in je bed. Wat dat betreft had den de kamerprijzen best wat lager gemogen", aldus Meint. TWIJFEL otel bij- /laar tij en die succes- tochten iet Hol- ekende Alexa- rs Dijk- staats- tiesten. rs. Met maar its een [olland 11 juli, et zeer [ympic itbun- itgela- maise. fan de neken ver- e was stand- tvond orden irmee *NSF. heb- icher- was r pro- id tij dens deze avond een gepaste huiselij ke gezelligheid. Overal zaten mensen te kletsen. Rustig, maar wel gezellig." Volgens Meint is de sfeer eigenlijk nooit weggeweest. "Het waren, op die ene avond na dan, allemaal uitbundi ge feesten. Feesten die niet een, twee, drie te beschrijven zijn. Maar als prins Willem Alexander spontaan de roeiers gaat toespreken en Gordon en Lee Towers een niet gepland optreden geven, kun je wel aanvoelen hoe de sfeer is geweest. Ik heb in de eerste week na de Spelen weer moeten leren slapen. Je maakt hier ontzettend lange Krans Bertus (midden) en Riet Ketting (rechts): twee van de Heineken-mede- werkers die ingeloot waren voor het gereduceerde arrangement Van te voren was er bij de orga nisatie nog enige twijfel over de plaats van het Holland Hei- neken House. Het lag namelijk nog behoorlijk ver van het Olympisch Dorp verwijderd. Ontwerper van het Holland Heineken House, Hans van Hoogdalenr: "In Barcelona stond onze feesttent in het hartje van de stad. Over het aantal bezoekers maakten we ons toen geen enkele zorgen. Nu was het toch even afwachten of de sporters de weg naar het Holland Hei neken House wel zouden weten te vinden. Maar die zorgen bleken onge grond. Al in het eerste weekend zat het lekker vol. Als ik nu achteraf hoor wat voor een doorslaand succes het Holland Heineken House is geweest, ben ik natuurlijk best een beetje trots." Frans Bertus, een van de gelukkigen die een gereduceerd arrangement had Ook de volleybalploeg 'ging uit zijn dak in het Holland Heineken House weten te bemachtigen, kon zich dit maar al te goed voorstellen. "Na alle chaos die zo kenmerkend was voor deze Olympische Spelen, vond ik het een verademing om in het Holland Heineken House te mogen vertoeven. Daar kon je echt even bijkomen. Alles was er perfect geregeld en gezellig voor jong en oud. Ik vind het dan ook grote klasse wat de medewerkers van het Holland Heineken House hebben gepresteerd." Meint sluit zich daar volledig bij aan. Volgens hem heeft de organisatie, om in Amerikaanse sfeer te blijven, "a hell of a job" verricht. In goed Nederlands betekent dat een prachtige prestatie. Meint: "Ik ben zeer tevreden over het gehele verloop. We hebben hier een team met alle maal kanjers gehad die zich zonder uitzondering ongelooflijk hebben ingezet. Je hebt elkaar keihard nodig en als je dan zo'n team hebt, is dat in één woord geweldig. Het zal niemand echt verwonderen dat Heineken er sterk over denkt ook tijdens de vol gende Olympische spelen, in Nagano en Sydney, haar naam aan het Hol land House te verbinden." Staatssecretaris Erica Terpstra geflankeerd door (links) Marieke, Diny Bertus en (rechts) Riet Ketting

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 13