IDE VAN FEE BOMAANSLAG Het zit er al weer op. De Olympische Zomerspelen van 1996 zijn geschiedenis. Tij dens de 26e editie van het grootste sportevenement ter wereld zijn er weer talloze records gesneuveld. Zowel op sportief gebied als in andere opzichten. Je kon geen radio of televisie aanzet ten, geen krant of tijdschrift open slaan of er werd wel weer iets over Atlanta gezegd of geschreven. De organisatie van de Spelen deed nog het meeste stof opwaaien. Een ware klachtenregen daalde op de organisa tie neer. Zeker de eerste week over schaduwde het bijna de sportieve prestaties en werd het onvermogen van de organisatoren breed uitgeme ten in de media. Het transport van de voorbij. Want tijdens de twee weken durende Olympische Spelen was het Holland Heineken House een doorslaand succes. Het ontpopte zich tot hét een- trale punt voor nieuws over de Nederlandse prestaties, ontmoetin gen, recepties, medaillehuldigingen, optredens van Nederlandse artiesten en heel veel feest. Drop, kaas, stroop wafels en natuurlijk Heineken-bier vormden de hoofdbestanddelen van van het Terrace Garden Inn-hotel bij kans uit haar voegen barsten. Maar tij dens de gezelligste avonden, en di< waren er dankzij Nederlands succes volle optreden dus genoeg, bezochter zo'n 1500 uitgelaten mensen het Hol land Heineken House. Bekendt gezichten te over. Prins Willem Alexa nder, premier Kok, de ministers Dijk stal, Van Aartsen en Jorritsma, staats secretaris Terpstra en vele artiesten. En niet te vergeten: de sporters. Met z'n allen in een enthousiaste maar bovenal ontspannen sfeer. Huldiging van de eerste bronzen winnaars door Minister President Wim Kok, links Mark Huizinga, rechts Clau dia Zwiers deelnemers liet volgens velen te wen sen over, de accommodatie van de sporters was gebrekkig, maar ook andere zaken waren niet optimaal geregeld. KLEIME UURTJES Aan het Holland Heineken House gin gen deze klachten echter helemaal de uitbundige festiviteiten die er tij dens de 'Centennial Games' tot in de kleine uurtjes plaatsvonden. Met de al die gouden, zilveren en bronzen plakken, negentien om pre cies te zijn, was er genoeg te vieren. Vooraf schatte de organisatie van het Holland Heineken House de maxima le capaciteit van de locatie op onge veer twaalfhonderd bezoekers. Bij meer bezoekers zou de vierde etage TVvee weken lang feest. Slechts één avond was het rustig in het Holland Heineken House. Op zaterdag 27 juli, de dag van de bomaanslag in het zeer druk bezochte Centennial Olympic Park in Atlanta, vond er geen uitbun dige feestavond plaats. Geen uitgela ten sfeer, geen gedans, geen polonaise. Meint van Kuiken, coördinator van de organisatie van het Holland Heineken House, hierover: "Nadat het ver schrikkelijke nieuws ons ter ore was gekomen, hebben we direct het stand punt ingenomen dat er die avond geen uitbundig feest zou worden gevierd. Ons standpunt liep daarmee synchroon met dat van het NOONS F. De geplande 'Caribbean Night' heb ben we die avond dan ook logischer wijs afgelast. En wat mij opviel, was dat iedereen de beslissing zonder pro blemen accepteerde. Er ontstond tij-

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 12