DYNAMISCHE corte iditie chtig and- van fen." mag mee parte s. En sid te tdere voor ii offi- malig 'S." van i wel egon icam- ikend goed veel actie. i we !gen. ij het chap ook, 1 een n het roek- den, g te "nooi .wart i vol- men. was ;rlan- Het resultaat is anders dan anders. De Heineken Tro phy straalt kwaliteit en dyna miek uit en dat past goed bij Heineken én het evenement. De beweging in het beeld heeft de elegantie van ballet zoals in slowmotionbeelden van de tennissport. Ook komt het competitie-element terug om- Dil jaar streden de tennisspelers in Rosmalen voor het eerst om de Heineken Trophy. Deze trofee heeft Heineken speciaal laten ontwerpen voor dit toernooi. De kunstenaar Loek Bos, ook vervaardiger van de Herman Krott-trofee voor de strijdlustigste renner van de Amstel Gold Race, kreeg daartoe de opdracht. Bos werd gevraagd om een klein beeld te maken dat het Heineken-gevoel uitbeeldt. dat de situatie waarin nog net de bal gespeeld kan worden is uitgebeeld. COUDCEEL ALS BIER alleen uit messing en is gemaakt volgens één techniek. VAN SCHETS TOT AFWERKING rij lijkt het nergens op. Overal steken de bramen uit en daar naast moet je de verschillende onderdelen nog monteren." Tenslotte: "Het is een proces dat groeit. Vooral de laatste dagen was ik er volledig op geconcentreerd", aldus een tevreden beeldhouwer. De Heineken Trophy is gemaakt van messing. Loek Bos heeft gekozen voor dit materiaal omdat de kleur na het polijsten zo geel is als bier. Bovendien is messing minder bros dan bijvoorbeeld brons. Hoewel hij graag met verschil lende materialen werkt, bestaat de Heineken Trophy De kunstenaar: "Alles bij elkaar ben ik zo'n anderhalve maand bezig geweest vanaf het eerste contact met Heine ken. Eerst een ontwerp schet sen. Na overleg en goedkeu ring het boetseren, gieten en vervolgens de afwerking." Glimlachend vervolgt hij: "Als je het terug krijgt van de giete Het maken van de Heineken Tro phy door beeldhouwer Loek Bos in fasen: van schets (linksboven) tot eindresultaat (hieronder)

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 17