"Trophy wordt mooi evenement" De korte periode waarin de internationale tennistop zijn kunsten op gras vertoont, ligt achter ons. De eerste editie van de Heineken Trophy in Rosmalen is zelfs al meer dan een maand geleden. Een week met prachtig weer, aantrekkelijk tennis en volgens de deskundigen een terechte winnaar. Samen met Heineken brand- manager Bart Merkus blikken we terug op de Heineken Trophy, het internationale grastoernooi van Nederland voor heren. "We hebben de eerste bouwsteen gelegd om een mooi evenement neer te zetten." helaas ook hij al voor de finale. Daarin stonden de Amerikaan se Davis Cup-speler Richey Reneberg en de relatieve nieuwkomer Stephane Simian. Reneberg, het meest ervaren van de twee, sleepte uiteinde lijk de eerste Heineken Trophy in de wacht. Het deelnemersveld was voor al in de breedte sterk maar ont beerde helaas een top-10 spe ler. Bart: "Het toernooi werd een dag voor aanvang gecon fronteerd met afzeggingen van drie belangrijke deelnemers. Dan sta je als organisatie machteloos. Op zich was het niet zo'n probleem want de toeschouwers komen toch in de eerste plaats op de Nederlan ders af. Dat neemt overigens niet weg dat we volgend jaar een nog sterker internationaal spelersveld naar de Heineken Trophy willen halen." KUMSTWERK De winnaar kreeg niet zoals vaak het geval is een gewone beker mee naar huis. Bart: "We wilden een bijzondere prijs. Geen gewone beker. Daarom hebben we een kunst werk laten ontwerpen door kun stenaar Loek Bos. Het is geen wisseltrofee. De winnaar mag het kunstwerk houden en mee naar huis nemen. Zo'n aparte prijs geeft toch iets extra's. En om wat meer ruchtbaarheid te geven aan het bijzondere karakter van de prijs is hij voor aanvang van het toernooi offi cieel onthuld door voormalig fotomodel Daphne Deckers." Ondanks het ontbreken van een topper is het toernooi wel degelijk geslaagd. Het begon al goed met een reclamecam pagne om het toernoei bekend te maken. "De radio-commercial is goed ontvangen. We hebben veel reacties gehad op de bel-actie. Ook op televisie hebben we veel aandacht gekregen. Waarschijnlijk ook dankzij het Europees Kampioenschap voetbal. Maar hoe dan ook, de NOS zond iedere dag een ruime samenvatting uit van het toernooi. En uiteen onderzoek je dat we hebben gehouden, bleek dat het publiek erg te spreken was over het toernooi en de organisatie. Driekwart van de ondervraagden zei vol gend jaar weer terug te komen. Het enige echte minpunt was eigenlijk dat er geen Nederlan der in de finale stond." Winnaar Reneberg kreeg de Heineken Trophy van directeur Van der Torren Tennis op gras; een deel van de tennisliefhebbers vindt het geweldig, anderen vinden het saai. ledereen is het er echter over eens dat tennis op gras wordt gekenmerkt door traditie. Sport voor liefhebbers en geïn teresseerden met een vleugje Engelse aristocratie, zoals we dat van Wimbledon kennen. Aardbeien en room: de Heine ken VIP-village als The All Eng land Club in een continentaal jasje. Een prachtige gastenruim- te, aangekleed met een diep groene kunstgras ondergrond, versierd met verse bloemen, hier en daar een boompje en natuurlijk de Heineken Trophy. Grote tenten waar genodigden kunnen schuilen tegen de bran dende zon die anders zo fel weerkaatst op de maagdelijk witte tennisoutfits van de deelne mers. De eerste Heineken Tro phy had het allemaal... GEHEIMEBI Het speciale gevoel van traditie leeft ook bij de tennissers, onder wie overigens net als bij het publiek de meningen over het spel op gras verdeeld zijn. Voor de een is het de ideale baan- soort, terwijl anderen er een hartgrondige hekel aan heb ben. Ook voor de Nederlan ders kende de ondergrond tot voor kort nog veel geheimen. Maar de laatste jaren is hierin een kentering gekomen. Dat bleek ook tijdens de eerste Hei neken Trophy. Neerlands beste spelers deden het goed. Van de als derde geplaatste Richard Krajicek, toernooiwinnaar in 1994, werd van tevoren natuur lijk het een en ander verwacht. Maar ook Haarhuis en Sieme- rink lieten fraaie staaltjes zien. Tot grote tevredenheid van het Nederlandse publiek. Haarhuis en Krajicek stonden in de kwart finale zelfs tegenover elkaar, een confrontatie waarin Haar huis uiteindelijk aan het langste eind trok. Toch sneuvelde

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 16