Tour-start Den Bosch passé NIEUWBOUW COLONNE 5 £>0 5Ch ■96® den bosch - Na Amsterdam, Scheveningen en Leiden in het verle den, was het dit jaar de beurt aan 's-Hertogenbosch. De Bosschenaren hadden de eer om de start van de Tour de France te organiseren. En hoe. De stad, maar eigenlijk de gehele provin cie Brabant, slaagde er op een voor treffelijke wijze in om van de Tourstan een grandioos en onvergetelijk feest te maken. Een spektakel voor vele hon derdduizenden mensen. Ook de Bos sche Brouwerij droeg een steentje bij aan het succes van het evenement. In de landelijke dagbladen noemde pre mier Kok het weekend zelfs 'pure Hol land-promotie'. En een betere promotie konden Nederland en de wielersport zich eigenlijk niet wensen. Zowel in eigen land als op het internationale podium. Want de Tour is een ongekend belang rijk sportief fenomeen, waarvoor wereldwijd zeer grote belangstelling bestaat. Uit alle uithoeken van Neder land waren veie honderdduizenden liefhebbers van de wielersport toege stroomd om de start te kunnen mee maken. In de dagen rond de start was het in en rondom Den Bosch een ware heksenketel. circus Unit manager Den Bosch Herman Ubbink vond het een 'fantastisch cir cus'. "De kernactiviteit, dus het langs komen van de wielrenners, duurt eigenlijk maar een paar seconden. Dat gaat zo verschrikkelijk snel. Het hele circus eromheen is echter uitge smeerd over vier, vijf dagen. Rondom de start van de Tour de France is een echte cultuur gebouwd. Ikzelf heb twee dagen meegemaakt en vond het een geweldig feest." Zondag 30 juni eindigde de eerste etappe bij de brouwerij. Een rit over iets meer dan tweehonderd kilometer. van verschillende medewerkers leuke reacties gehad. We hebben echt geluk gehad dat de eindstreep zo dicht bij de brouwerij was gestationeerd." GEBRIT SCHULTE-TRIBUNE Ook Jaap van de Hatert, die als win naar van de Fitplan Bolletjestrui een VIP-behandeling had gewonnen, vond het een grandioze dag. Jaap: "Echt te gek. Ik ben samen met mijn schoonzoon gegaan. Die vond het ook prachtig. Eind van de ochtend zijn we Het terrein van de brouwerij werd bij na volledig in beslag genomen door alle activiteiten die zich rondom de finish afspeelden. Zo fungeerde het onder andere als parkeerruimte en als landingsplaats voor helikopters. De Bossche collega's konden de aan komst volgen vanaf speciaal op het bedrijfsterrein opgerichte tribunes. Herman: "Deze stonden op uitsteken de plaatsen. Zowel de VIP-tribune als de personeelstribune stonden zeer dicht in de buurt van de finish. Ik heb naar de Brabanthallen gegaan. Daar werden de wielerploegen gepresen teerd. Na de lunch werden we per bus naar de 'Gerrit Schulte-tribune' gebracht. Op deze tribune, vernoemd naar een bekende Bossche profwiel renner uit vervlogen tijden, zaten alle genodigden van Amstel. Alle gasten kregen een leuke Amstel-paraplu en een aantal consumptie-bonnen. We hebben een prachtige dag gehad." zoeterwoude Verpakken Zoeterwoude bouwt de komende maanden aan een nieuwe Colonne 5. Begin mei is daarvoor een start gemaakt door middel van de verwij dering van een branddeur tussen de afdeling Verpakken en het kartonma gazijn. Ook de automatische roldeur ter hoogte van Colonne 5 zal verdwij- nenen en de scheidingsmuur moet daar gedeeltelijk worden afgebroken. Een flink gedeelte van het huidige kartonmagazijn zal namelijk worden gebruikt voor de nieuwe colonne. Hier worden onder andere de nieuwe dozenopzetmachines geplaatst. Voor dat dat kan gebeuren moet eerst de oude vloer van het kartonmagazijn worden vervangen door een geheel nieuwe. Ook wordt er een nieuw pla fond aangebracht. De werkzaamheden zullen rond 11 november zijn afgerond.

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 15