Regionale aanpak voor Amstel bier Amstel bier is als merk van oudsher sterk vertegen woordigd in een aantal regio's in ons land. Dat geldt met name voor de gebieden Zuid-Limburg, Noord-Hol land en de provincies Friesland/Groningen/Drenthe. Om die positie verder uit te bouwen en als spring plank te gebruiken voor verdere groei, is er voor Amstel in samenwerking met de plaatselijke vertegen woordigers een regiobeleid ontwikkeld. Een beleid dat nauw aansluit op de algemene waarden waar Amstel ondermeer voor staat: Hollands, no-nonsense en saamhorigheid. Patrick van Schie, brand- manager pils hierover: "Om een goed beleid voor de regio's te kunnen ontwikke len, moetje weten hoe Amstel in die gebieden door de con sument en onze klanten wordt gezien. Daarvoor zijn de brandteams van Thuisver- bruik en Horeca het land inge gaan om met de verschillende horeca- en thuisverbruikver- tegenwoordigers te spreken. Het aardige was dat de verte genwoordigers uit horeca en thuisverbruik zo ook eens met elkaar in contact kwamen." Uit die gesprekken bleek ondermeer dat Amstel zelfs in de regio's waar het merk van oudsher een sterke positie heeft, niet altijd zowel binnen horeca als binnen thuisver bruik even sterk vertegen woordigd is. Patrick hierover: "Dit wisten we al uit marktge gevens, maar het was natuur lijk goed om hierover ook eens met de vertegenwoordi gers van gedachten te wisse len en met elkaar afspraken te maken over een betere afstemming van zaken. Zo hebben we ook gespro ken over de biermentaliteit van de consument in deze regio's. Daaruit blijkt dat de consument niet in hokjes denkt van 'dit is thuisverbruik' en 'dit is horeca', maar Amstel als één merk ziet met één uitstraling. Ook dat is nu een belangrijk punt geworden in ons regiobeleid." SPOIMSORVELPEBI Dat regiobeleid is opgebouwd uit een aantal onderdelen. "Allereerst zoeken we aansluiting bij de bestaande spon- sorvelden van Amstel: voetbal, vissen, wielrennen en biljarten. In sommige gebieden hebben we al een evene ment dat binnen deze sponsorvelden past, denk maar aan de Amstel Gold Race in Zuid-Limburg. In dat geval houden we tijdens dat evenement allerlei regionale acties in de super markten, zoals bijvoorbeeld het weg MLUien VAU UK 'AAP PC Een van de prints uit de nieuwe Amstel printcampagne geven van een speciaal Amstel Gold Race-glas bij een krat Amstel. Maar er zijn nog meer evenementen die we regionaal kunnen uitbuiten, zoals de Amstel Cup. De wedstrijden voor de Amstel Cup worden namelijk door het gehele land gespeeld. Ook daaraan kunnen we regionale acties koppelen, bijvoorbeeld bij de wedstrijd Heeren- veen-Vitesse." Een ander onderdeel van het regiobe leid is het met Amstel aanwezig zijn op belangrijke evenementen. "Het inzet ten van het Amstel Promotieteam (zie de vorige Vers van 't Vat, -red.) bij gro te evenementen zou onze aanwezig heid extra kunnen onderstrepen. Bij evenementen die specifiek binnen onze sponsorgebieden vallen, kunnen we als Amstel uiteraard nog meer doen. Maar ook in de horeca zijn we actief. Zo zijn er voor onze horecarela- ties promoties ontwikkeld (illusionist, levensliedzanger, enzovoort), ht de nabije toekomst zullen we de horeca-promoties' uit breiden met activiteiten die specifiek op een regio zijn gericht." PRIBITCAMPAGME Ook de nieuwe Amstel-print- campagne die onlangs startte, is onderdeel van het regiobe leid. "Die printcampagne be staat uit humoristische illustra ties die in kranten worden geplaatst. Bijvoorbeeld als er een bepaald evenement wordt gehouden. Gezelligheid en vriendschap staan daarbij cen traal", aldus Patrick van Schie. "Van deze advertenties zijn er al enkele geplaatst in onder meer De Telegraaf en het Alge meen Dagblad. Ook in de regionale dagbladen zullen advertenties worden geplaatst die inhaken op de gebeurtenis sen aldaar. Daarnaast werken we veel meer met acties waar zowel horeca als thuisverbruik bij betrokken zijn. Denk daar bij aan Amstel-acties in de supermarkt, waarbij de consu ment bijvoorbeeld een 'grand dessert' in een horecabedrijf kan winnen." NIEUWE IDEEËN Ont elke keer weer met nieuwe ideeën te komen, is het belangrijk om contact te houden met de vertegen woordigers. "Zij lopen in de markt rond en weten dus het beste wat er in de regio gebeurt. Tijdens onze gesprekken hebben we dan ook steeds benadrukt dat we voor nieuwe ideeën openstaan. We weten dat verschillen de vertegenwoordigers uit thuisver bruik en horeca met elkaar hebben afgesproken om regelmatig met elkaar, onder het genot van een bier tje, te praten over nieuwe actie ideeën", vertelt Patrick van Schie. "Iedereen is erg enthousiast en zet zich ook voor de volle honderd procent in. Wat dat betreft zijn we met dit regio beleid op de goede weg."

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 11