Vj'iJjjJUdJJjjjjjJ jj-yJljjjl'i! VjnjjJjjjjj De medewerkers van de Vietnam Brewery zijn zeer enthousiast over hun baan ENTHOUSIASTE MEDEWERKERS Opvallend was dat de mensen die in de brouwerij werken erg enthousiast zijn over hun werk. Ze werken in een van de modernste bedrijven van het land, onder goede omstandigheden en voor Vietnamese begrippen krijgen zij een uitstekend salaris. Zij zijn trots op het feit dat ze voor Heineken wer ken en laten dat maar al te graag horen. Na de rondleiding hebben we natuur lijk nog een pilsje gedronken met onze, al even enthousiaste Nederland komst werden we hartelijk verwel komd door mevrouw Nguyen Hoang Mai. Zij gaf ons een rondleiding door de relatief moderne hrouwerij. De Vietnam Brewery Ltd werd in november 1993 officieel geopend. Tiger Beer was het handelsmerk van Vrumona-collega Marcel Martin met rondleidster Nguyen Hoang Mai Collega Marcel Marlin schreef Vers van 't Vat dat hij "als medewerker van Heineken (Vrumona Bunnik)", geïnteresseerd is in het doen en laten van Heineken wereldwijd. Tijdens de vakantie die hij in januari met zijn vrouw doorbracht in Vietnam, bracht hij een bezoek aan onze Vietnam Brewery in Ho Chi Minh Stad. Marcel (machinebediende bij Vrumona) stuurde de redactie een verslag van dat bezoek, zodat iedereen kan delen in de door hem opgedane kennis. De Vietnam Brewery volgens Marcel Marlin... De Vietnam Brewery brouwt zowel Heineken bier als Tiger Beer deze onderneming. In juli 1994 werd in deze hrouwerij het eerste Heineken bier gebrouwen. Sindsdien groeit het marktaandeel en al snel blijkt de pro- duktiecapaciteit onvoldoende om aan de vraag te voldoen. Toen wij de hrou werij bezochten, stond alles in het teken van uitbreiding: overal werd gebouwd. In september 1996 zal dit resulteren in een capaciteit van 1,6 miljoen hectoliter bier per jaar. se collega Michel de Lepper (brewery manager). En dat smaakte! "Mijn vrouw en ik kijken terug op een boeiend bezoek en hebben gezien dat Heineken het goed doet in Vietnam. Dat maakt dat ik ook trots ben op mijn werkgever", aldus Marcel Marlin. Pas de laatste jaren, sinds de Doi Moi (de Vietnamese Perestrojka) en de opkomst van het toerisme, is Vietnam bezig uit het dal te klimmen. Het communistische regime heeft de vrije markt-economie omhelsd. Een van de armste landen ter wereld lijkt zich op te maken voor een snelle eco nomische groei, die wordt gestuwd door buitenlandse investeringen. Veel bedrijven hebben zich de afgelopen jaren op deze groeimarkt gestort, het geen niet eenvoudig is. De komst van Heineken in Ho Chi Minh City mag echter een succes worden genoemd. ONS BEZOEK Per fax hadden we vanuit Nederland geïnformeerd of we welkom waren voor een bezoek aan de brouwerij. Dat bleek geen probleem. Bij aan-

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 24