Logistieke cursus bij Export ROTTERDAM - 42 Exportmede- werkers van de afdelingen ETA, Export Administratie, Duty Free en Informatisering hebben een introduc tiecursus over Logistiek gevolgd. De cursus duurde vijf avonden en was aangepast aan specifieke Heineken- wensen. Zo stonden ondermeer ook internationale logistiek en douane- documentatie op het cursusprogram ma. Het accent lag op de bevoor radingsketen. En in het bijzonder op de noodzaak om met alle andere afde lingen binnen Heineken en met de klant overzee samen te werken. Voor de cursus bestond grote belang stelling. Daarom zal waarschijnlijk nogmaals eenzelfde cursus worden georganiseerd voor de medewerkers die deze editie niet konden volgen. Een toets sloot de cursus af. Tijdens een gezellige avond op 7 mei was er niet alleen een certificaat voor alle deelnemers, maar ook een T-shirt met speciale opdruk op de achterzijde. De vermelding 'Heineken Export Group' Fred Holvast is blij met het T-shirt met de afgebeelde wereldbol maakte duidelijk dat de exportactiviteiten zich over de hele wereld afspelen. En dat het daarbij gaat om mensenwerk, bleek uit de afgebeelde keten van mannetjes en vrouwtjes en de slogan 'It's people's business'. Baron Willem Ernst van Till kreeg in de vorige Vers van 't Vat de Amstel Vriendschapstrofee uitgereikt door Frank van der Klaauw. Dit keer aan Van Till de taak de trofee weg te geven. Hij doet dat aan zijn zeer gewaardeerde collega Tjard van Dijk, die leiding geeft aan de afde ling Beheer Onroerend Goed. De vriendschap tussen Willem Ernst van Till en Tjard van Dijk is al dertien jaar oud. "Ik leerde Tjard kennen toen hij verkoopleider was van het horecagebied Brabant en ik binnen de afdeling National Account Management Horeca was begonnen", vertelt Willem Ernst hierover. "We moesten toen een presentatie houden bij een grote cateraar in het zuiden. Ik weet nog goed hoe we lang moesten wachten, voor we bij de man binnen werden gelaten. Het kantoor daar zag er goed uit: wit met prachtige palmen. Toen we onze service aan de cateraar aanboden was zijn korte antwoord: ik roep jullie wel als ik jullie nodig heb. Binnen twee minuten stonden we weer buiten. Een ervaring rijker. Overigens is deze man gelukkig een goede afnemer van ons gebleven." Bij die eerste korte samenwerking bleef het niet. Ze werden behalve directe collega's ook goede vrienden. "Dat blijkt wel uit het feit dat ik getui ge mocht zijn bij Tjards huwelijk", aldus Van Till. Als bewijs van al die jaren vriendschap krijgt Tjard, die inmiddels al weer enkele jaren bij de afdeling Beheer Onroerend Goed werkt, nu de Amstel Vriendschaps trofee. Een trofee die zijn vriend erg op prijs stelt. "Die komt hier op de kamer te staan", zegt hij stellig. Wie hij op zijn beurt met een trofee wil ver rassen? Dat leest u in de volgende Vers van 't Vat. Tjard van Dijk (links) en Willem Ernst van Till

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 22