Amstel heeft goed nieuws »nder de zon Goed nieuws voor de mensen die bij warm weer graag een Amstel- biertje zouden willen drinken, dat uitstekend past bij de zomer. Voor hen brengt Amstel met ingang van 10 juni Amstel Zomergerst op de markt. Het nieuwe produkt wordt landelijk in de dagbladen ondersteund. Daar naast zijn opvallende displays ontwik keld voor op de winkelvloer. Hierin kunnen 36 sixpacks een plaatsje krij gen. Raambiljetten, hangkaarten en kaarten voor op de toonbank zullen Amstel Zomergerst bij supermarkten en slijterijen onder de aandacht bren gen. 'Zon, Zee, Zomergerst. Amstel Zomergerst' is de slogan bij het strand tafereel. Waarmee duidelijk is dat Amstel Zomergerst een echt zomer- bier is. Het is geschikt voor elk zonnig moment, op het terras of in de tuin. Met Amstel Zomergerst haalt de con sument de zomer in huis. Amstel Zomergerst komt vanzelfsprekend ook in de personeelsuitgiftemagazij- nen. Dit gebeurt per 10 juni. SIMEL EW FLEXIBEL Er is nog iets bijzonders aan de intro ductie. Ronald Drieduite: "In decem ber bleek dat er bij de consumenten behoefte was aan een dergelijk zomerbier. In januari zijn we er toen aan begonnen. Met man en macht hebben diverse afdelingen er de laat ste maanden aan gewerkt om de introductie te kunnen realiseren. We zijn blij dat het gelukt is. Maar vooral denk ik dat het weer een mooi voor beeld is van onze flexibiliteit als brou werij en dat we snel kunnen reageren op wensen vanuit de markt!" mstel kent de traditie voor elk momenf een geschikt bier te wil len bieden. Daarom heeft het zijn assortiment uitgebreid met een typisch zomerbier, Amstel Zomer gerst. 'Zomergerst' is het derde sei zoensbier in de Amstelfamilie. Sinds de dertiger jaren is er al Amstel Bock bier. Vorig jaar verscheen in het voor jaar het lichtzoete en fruitige Amstel Meibock op de markt. Beide hebben een alcoholpercentage van 7 procent en zijn maar beperkte tijd verkrijg baar. Eigenlijk was Amstel Meibock niet nieuw. In vroeger tijden, toen er nog geen koelmogelijkheden waren, werd er in de lente een zwaarder bier gebrouwen dat langere tijd houdbaar was door het hogere alcoholpercenta ge. Amstel Meibock speelde in op die traditie van vroeger. FRUITIG Helemaal nieuw is nu de jongste telg uit de Amstelfamilie: Amstel Zomer gerst. Amstel Zomergerst is een fris en f ruitig bier met een alcoholpercentage van 5%. Vanzelfsprekend is het gebrouwen volgens de aloude Amsteltraditie van zuiver natuurlijke grondstoffen: water, gerstemout en hop. Het zijn vlierbloesem, lindebloe sem en citrus die Amstel Zomergerst z'n specifieke zomerse accent geven. "We hebben er lang over gedaan om de goede combinatie en juiste hoe veelheden te vinden van deze krui den. Uiteindelijk is' het ons gelukt de goede mélange te vinden. Op een gegeven moment wisten we: dit is het. Dit is dé goede variant", vertelt brand manager Amstel Line Exten sions Ronald Drie duite. Het hele team dat zich met het brouwproces van Amstel Zomergerst bezighield, heeft alle vertrouwen Zomergerst. Toch breken er nu span nende tijden aan. "Elke keer als ik van een account manager een gespreksnotitie van een van zijn klanten krijg, kijk ik meteen hoe de klant over de smaak oordeelt. En ik ben blij te kunnen zeg gen dat tot nu toe iedereen positief Piet Visser, een van de Bossche brouwers van Amstel Zomergerst reageert op het concept en de smaak." Volgens Drieduite zijn de winkeliers blij met de assortimentsuitbreiding. "Tot nu toe was er maar één ander merk zomerbier. Door de introductie van Amstel Zomergerst kunnen win keliers en slijters hun klanten meer keuze aanbieden. De marge op dit produkt is uitstekend en de consu mentenprijs zeer gunstig." i§t AMST L VABIAF 1Q JUBII Amstel Zomergerst zal vanaf 10 juni verkrijg baar zijn in winkels, slijterijen en in de horeca. Marketing verwacht dat Amstel Meibock, dat het heel goed doet, eind mei niet meer voorra dig zal zijn. Super markten, slijters en horecabedrij ven kunnen dan gemakkelijk aan sluitend Amstel Zomergerst in hun assortiment op nemen. Amstel Zomergerst wordt verkocht per six- pack. De horeca krijgt Amstel Zomergerst in 30- liter fusten geleverd. Amstel Zomer gerst is éénmalig gebrouwen in Den Bosch en zal verkrijgbaar zijn zolang de voorraad strekt.

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 9