Openluchtmuseum toont bierhistorie Heineken-collectie in Pilsen AFSCHEID arnhem - Staatssecretaris Nuis van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap pen, heeft 25 april in het Nederlands Openluchtmuseum te Arnhem het gerestaureerde brouwhuis De Ros kam van Ulvenhout geopend. Ook de daarnaast gelegen nieuwe tentoon stellingsruimte 'Bier is dranck voor alle man' stelde hij open voor bezichti ging. Bierbrouwerij De Roskam is in 1937 aan het museum geschonken door dr. H.R Heineken, de vader van A.H. Hei neken. Door sponsoring van onze brouwerij kon De Roskam worden gerestaureerd. Het gaat hier om een, voor de periode tot de Eerste Wereld oorlog, typisch Brabants brouwerijtje. De Roskam stopte de bierproduktie aan het begin van de jaren twintig. Centraal in genoemde nieuwe ten toonstellingsruimte is een 17de eeuws versje: 'Bier in huys, bier daer buyten, bier in backen, bier in fluyten, bier is dranck voor alle man, drinckt dat maar drincken kan.' Hier wordt de bierhistorie verteld. Verder wordt in een audio/visuele presentatie getoond wat de oude bereidingswijze was van bier en is er een expositie die specifiek is gericht op bierbrouwen in Noord- Brabant. Heineken in Den Bosch is daar de grootste exponent van. HEINEKEN-KOBTINC Heineken heeft speciaal voor de medewerkers in actieve dienst een kortingsregeling afgesproken. Op ver toon van uw Heineken-personeelspas kunt u in het voor- en naseizoen aan de kassa van het Openluchtmuseum voor maximaal vier personen een kor ting krijgen van 10,- op de toegangs prijs van 16,-. Attentie: deze kor tingsregeling geldt tot eind 1998 jaar lijks in de maanden april, mei, sep tember en oktober. Amsterdam - 1 mei vond een receptie plaats omdat de heer K. Nap per 1 mei gebruik maakte van de VUT- regeling. De heer Nap trad 36 jaar geleden in dienst bij de Amstel Brou werij en heeft sindsdien altijd op financiële afdelingen gewerkt. Zijn laatste functie was director of Fiscal Affairs van Heineken. Tijdens de receptie in De Molenzolder waren vele collega's, oud-collega's en externe relaties uit de belasting-advieswereld aanwezig. Hier omschreef Finance Systems Director Hazelwood de heer Nap als enigszins verstrooid maar uitermate vriendelijk. Hij noemde hem een enorme specialist op zijn vakgebied. Andere typeringen volg den in de liedjes die de afdeling ten gehore bracht. Zoals zijn eerste reizen naar het buitenland en het 'op de pen ning zijn'. Als cadeau kreeg de heer Nap een alternatieve boekenkist over handigd, gevuld met geschiedenisboe ken, omdat hij na zijn afscheid van Heineken geschiedenis gaat studeren. Tot slot blikte de heer Nap zelf kort terug op zijn loopbaan voordat hij alle aanwezigen bedankte. PILSEN - Met een personenauto en een bus vol historisch materiaal kwa men maandag 15 april Bard Schip horst, Rietje Ketting, Paulus Olivier en Johan Darnen van het Heineken Ont vangstcentrum in Amsterdam, in de Tsjechische stad Pilsen aan. Zij moch ten in drie zalen van het Pilsner Urquell Brouwerijmuseum een Hei- nekententoonstelling inrichten. De 'Heineken Museumcollectie' geeft bezoekers van dit drukbezochte museum een overzicht van het ont staan en de ontwikkeling van Heine ken als onderneming en als interna tionaal biermerk. Deze overzichtstentoonstelling is het resultaat van een bijzondere uitwisse ling. Vorig jaar waren zeven maanden lang artikelen uit de Pilsner Urquell Brouwerijmuseum-collectie te zien in het Amsterdamse Heineken Ont vangst centrum. Nu is het de beurt aan Heineken. De tentoonstelling is tot en met 8 december te zien

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 8