Teambuilding centraal bij Verpakken V.l.n.r.: Cees Tijssen, Mohammed Ashraf, Henk Ouwehand zoeterwoude - Zoals al in het vorige nummer van Vers van 't Vat te lezen was, vond 15 april de 'grote opstartdag' van Colonne 2 plaats. Colonne 2 werkt nu in vijf ploegen en Colonne 3 is als gevolg daarvan gaan werken in drie ploegen. Bij tal van kraampjes zijn diverse pro jecten gepresenteerd aan genodigden en de ongeveer honderd vijf tig mede werkers van de colonnes 2 en 3. Zij kregen bijvoorbeeld informatie over eenmalige verpakkingsmaterialen, personeel organisatie, over indus trieel schoonmaken en over de VGWM-commissie (Veiligheid, Ge zondheid en Welzijn en Milieu). Die zelfde ochtend zijn ook onderdelen van de fijnstructuur besproken. Medewerkers konden hierover vra gen stellen. Deze vragen werden zo veel mogelijk opgeschreven, zodat er een terugkoppeling naar iedereen mogelijk is. De middag stond in het teken van teambuilding. Met andere woorden, het creëren van teamgeest bij de diverse teams. Onder deskundi ge leiding vonden diverse Zeskamp achtige spelletjes plaats, om een goede samenwerking te verkrijgen bij elk team. Later op de dag trok Unit manager Paul Hamers uit een grote hoeveelheid lootjes, die 's ochtends waren ingeleverd, drie namen. De gelukkigen waren M. Ashraf, H. Ouwehand en C. Tijssen, allen bedieningsoperators van colonne 2. Hun prijs: het aanbieden van de eerste doos exportbier bij de agent in Puerto Rico! En om er nog een extra feestelijk tintje aan te geven, mochten de drie winnaars nog drie dagen in Puerto Rico blijven, voordat zij 23 april weer op Schiphol landden. "Ik maakte er nog wel een grapje over, dat mijn naam zou worden opgeroe pen, maar echt verwacht had ik het natuurlijk niet", zegt Henk Ouwe hand. "Het was fantastisch. Ik was al eens in Puerto Rico geweest, omdat ik gevaren heb. Maar het was heel leuk. Hoewel we elkaar tevoren niet ken den, zijn we steeds met z'n drieën opgetrokken. We hebben echt vier dagen gelachen. Na aankomst hebben we eerst, gekleed in een Heineken- shirt, de eerste doos bier overhandigd aan de agent en toen zijn we naar ons hotel gebracht. Alles was prima ver zorgd. Er ging als gids een agent met ons mee. We hebben heel veel gezien. We hadden er best langer willen zit ten. Het is zo mooi: witte stranden en palmbomen. Het is echt iets watje niet snel zal vergeten." workshops Op 22 april werd in Avifauna in Alphen aan den Rijn een speciale dag georganiseerd voor de circa 165 mede werkers van Colonne 5. De deelne mers bespraken in workshops de belangrijke aspecten van de fijnstruc tuur en konden daarna op een beurs diverse presentaties zien. Op het mid dagprogramma stond 'teamvorming' centraal. Om dit te bereiken kregen allen, verdeeld over twee ploegen, een muziekinstrument. Onder de bezie lende leiding van twee docentes leer de elke groep letterlijk samen in de maat te slaan. "We gaan vanmiddag iets anders doen dan aan een colonne staan, maar we gaan er samen wel iets moois van maken", had rayon mana ger Menno Antal aangekondigd. En dat gebeurde ook. "Je produceert hetzelfde ritme door naast elkaar te staan en gelijk dezelfde beweging te maken. Kijk naar je collega's, je moet samenwerken", hielden de docentes hen voor. Dat werkte. Van een gezel schap dat eerst wat lacherig en terug houdend meedeed, veranderde de groep in een team dat fanatiek en zeer geconcentreerd de instrumenten be speelde. Het Braziliaanse muziekstuk dat zij gezamenlijk aan het einde van de middag opvoerden, deed dan ook nauwelijks onder voor een professio neel optreden.

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 7