Kantoormedewerkers aan de slag in produktie De meeste kantoormedewerkers komen slechts zelden bij de produktie- afdelingen. En dan alleen nog als bezoeker. Om hen toch een idee te geven wat de collega's uit de produktie voor werk doen, kwam de Zoeterwoudse afdeling Verpakken op een ludiek idee. Zij nodigt alle Zoeterwoudse kantoormede werkers uit om tijdelijk in de produktie te komen werken. periode, wel een redelijk beeld van produktie, maar blijft toch min of meer toeschouwer. Tot slot is er de Multi-skiller. Deze werkt drie tot zes weken bij Verpakken. Hij (of zij) leert een taakteam kennen en is aanwezig bij werkoverleg. De multi-skiller krijgt een opleidingsprogramma van mini maal een week en doet werkervaring op bij verschillende werkplekken. De periode waarin de kantoormedewer kers van harte welkom zijn, loopt van week 22 (de week van 28 mei) tot en met week 28 (de week van 8 juli). Maar ook daarna is er nog ruimte. Drie weken na de uitnodiging had Verpakken 25 aanmeldingen. "Dat is ons alles meegevallen", zegt Sjaak Batelaan. "Daar zijn we wel groots op." Volgens hem is het 't leukste een zesdaagse cyclus mee te maken. Twee dagen vroege dienst (van 7.00 tot 15.00 uur), twee late diensten (van 15.00 tot 23.00 uur) en twee nacht diensten (van 23.00 uur tot 7.00 uur). Maar ook belangstellenden voor één dag zijn welkom. De keuze is aan de geïnteresseerden. Voorwaarden zijn er niet. "Als je een beetje technisch bent, is dat natuurlijk wel een voor deel. Maar het is geen voorwaarde. Er zijn best simpele werkzaamheden, die iemand tijdens een eendaags bezoek kan doen. Je kunt op één dag al veel zien. Je merkt wat we doen en dat het hier gezellig is. Kom je meer dagen, dan kun je misschien wat ingewikkel der handelingen doen. We zijn in ieder geval blij met de belangstelling. Of het een traditie wordt, weten we nog niet. Dat zal blij ken na de evaluatie aan het einde van de periode. Zelf heb ik ook al een tegen-uitnodiging gekregen om drie weken te komen werken bij het Hei- neken-team van Marketing. Dat zal ik ook zeker doen. Want als wij mensen uitnodigen, kun je een tegen-uitnodi ging natuurlijk niet afslaan." Kantoormedewerkers die alsnog belangstelling hebben, kunnen nog contact opnemen met de heren Sjaak Batelaan (pieper 8115024), Menno Antal (rayon manager export, toestel nummer 7280) of Atze Bosma (rayon manager binnenland, toestelnummer 7014). Om de kantoormedewerkers ervan te overtuigen dat de uitnodiging geen 1 april-grap was, zijn bij de ingang van de kantoorkantine portretten geplaatst van produktiemedewerkers met wie u mogelijk gaat samenwerken. Op een paneel werd tot voor kort de stand van zaken bijgehouden: hierop stond te lezen wie zich als hulpkracht hebben aangemeld Een leuke 1 april-grap", dachten vele Zoeterwoudse kantoorme dewerkers toen zij op die datum de mededeling onder ogen kregen, die medewerkers van Verpakken de vrij dag ervoor in het kantoorgebouw hadden verspreid. Maar het was geen grap. Het was Verpakken wel degelijk ernst. Zij nodigen collega's van kan toor uit te komen werken aan één van de colonnes van Verpakken. Zo kun nen zij 'aan den lijve' ondervinden waarvoor elke dag bepaalde papieren moeten worden ingevuld. Of vergade ringen moeten worden gehouden. Of planningen moeten worden opge steld. Hoe het met de taakteams staat en met de toenemende produktie- vraag. En vooral... om te weten hoe het is om operator te zijn tussen ope rators. MEER IBIZICHT "Tijdens een gezamenlijk contactbier tje heb ik weieens met collega's van kantoor gesproken, die geen idee had den wat er in de produktie gebeurt", vertelt Sjaak Batelaan, teamleider dagdienst van Verpakken. "Ze weten wel dat Verpakken bier afvult in fles sen, fusten en blik, maar hoe... Daar om willen we iedereen de gelegenheid geven meer inzicht te krijgen in ons werk. Meer betrokken te worden bij wat er in een brouwerij gebeurt. We willen ons werk meer bekendheid geven. Dat is de reden voor de uitno diging. Vroeger was het ook heel nor maal dat mensen van kantoor 's zo mers, wanneer het druk was, in de produktie hielpen." KEUZE GEMOEG Verpakken heeft drie soorten hulp krachten bedacht. Allereerst de men sen die 'stand-by' op de lijst staan en afwachten tot ze in drukke periodes worden opgeroepen. Dan is er de Job hopper, die echt belangstelling heeft en enkele dagen wil komen werken. De Job-hopper krijgt in die dagen, eventueel verspreid over een langere

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 6