TSö Pii 13e K RAAI S LEG Gl IMG VOOR HARRIE HUIUTJEIMS In het vorige nummer van Vers van 't Vat kreeg Frank van der Klaauw de Amstel Vriend schapstrofee van Anneke van de Wijngaart. Aan Frank nu de beurt de trofee toe te kennen. Zijn keuze viel op baron Willem Ernst van Till van de afdeling National Account Management Horeca. Frank van der Klaauw: "Ik geef hem aan Willem Ernst omdat hij een heel optimistische man is. Als je hem tegenkomt is hij altijd opgewekt. Ik heb een aantal malen met hem samengewerkt en hem leren kennen als een eerlijk en integer man, waar ik veel respect voor heb. Hij weet het sociale en het zakelijke van het werk perfect te combineren." Willem Ernst van Till is een goede bekende van ZKH Prins Bernhard. Frank van der Klaauw haalt een prak tijkvoorbeeld aan: "Wat ik echt een prachtig verhaal vind, is die keer dat Willem Ernst aanwezig was tijdens een feest van de luchtmacht, een van zijn klanten. Alle generaals waren aanwezig en ze besteedden weinig aandacht aan hem. Op zich geen pro bleem voor Willem Ernst. Toen Prins Bernhard, een van de genodigden, de feestzaal binnentrad, negeerde hij in eerste instantie alle generaals. Hij liep recht op Willem Ernst af om hem har telijk te begroeten. De rest van de avond hadden de generaals ineens ook aandacht voor hem!" "Willem Ernst is waardevol voor onze brouwerij en hij is een fantastische vriend. Daarom krijgt hij van mij de Amstel Vriendschapstrofee," aldus Frank van der Klaauw. Willem Ernst van Till is blij met de trofee: "Die kan in mijn prijzenkast." Welke vriend schap hij op zijn beurt wil bezegelen met een Amstel Vriendschapstrofee? Lees het in de volgende Vers van 't Vat! AMSTEL margraten - Begin mei werden in ons land traditiegetrouw weer de slachtoffers van de Tweede Wereld oorlog herdacht. In veel gemeenten gebeurt dat met een officiële kransleg- ging. Zo ook eind mei in het Limburg se Margraten, de enige Amerikaanse militaire begraafplaats in Nederland waar 8301 militairen begraven liggen. Bij die kranslegging was voor de der tiende keer collega Harrie Huntjens van brouwerij De Ridder betrokken. Harrie is reserve-militair en helpt al jaren mee met de organisatie van de officiële herdenking in Margraten. Zo legt hij elk jaar met een collega namens de koningin en de Koninklij ke Nederlandse Landmacht een krans voor de gesneuvelde militairen. De verkoopmedewerker van Stads- brouwerij De Ridder is op een bijzon dere manier betrokken geraakt bij de kranslegging in Margraten. "De offi ciële kranslegging gebeurde altijd door vier hogere officieren. Op een gegeven moment hadden die geen tijd meer en zijn een collega en ikzelf gevraagd voor de plechtigheid. Sindsdien is dat traditie geworden, waardoor ik met vijftig jaar bevrijding zelfs de eer had Koningin Beatrix te helpen bij de kranslegging." Een eer die Harrie niet snel vergeet, getuige de Harrie Huntjens (uiterst rechts) tijdens de kranslegging in 1995 ingelijste foto van de plechtigheid in 1995. De 45-jarige sergeant-majoor heeft zelf de oorlog niet meegemaakt. "Ik ben in 1951 geboren, maar van huis- uit kreeg je alle oorlogsverhalen mee. Dan hoor je ook over de bevrijding van Margraten op 13 september 1944. Dat gebeurde door eenheden van de 30e infanteriedivisie van het Eerste Amerikaanse Leger. Vandaar dat het voor mij nog steeds een eer is om de herdenkingsbijeenkomsten van de voor onze bevrijding gesneuvelde Amerikaanse militairen bij te wonen. Ik hoop nog lang aan de plechtigheid te mogen meedoen."

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 15