Eerste Heineken TVophy in ziekt "Game, set and match." Deze woorden zullen van 10 tot en met 16 juni tijdens de Heineken Trophy 1996 op het centre court in Rosmalen vaak te horen zijn. Eind vorig jaar is Heineken namelijk hoofdsponsor geworden van dit in Nederland georganiseerde tennis toernooi. Met de Heineken Trophy, één van de weinige internationale he- ren-grastoernooien, is Heineken er in geslaagd een naamdragend tennis toernooi op eigen bodem in huis te halen. De Heineken Trophy is name lijk onderdeel van de ATP-tour. Aan een ATP-toernooi doen alleen inter nationaal gelouterde spelers mee. Heineken is al enkele jaren actief in de tenniswereld. Zo sponsort het sinds enkele jaren de US Open en recente lijk ook de Davis Cup. Op nationaal niveau is Heineken bovendien toege treden tot de sponsorpoule van de Nederlandse tennisbond (KNLTB). "Tennis heelt een groot aantal voorde len boven andere sporten", meent Bart Merkus, brand manager Heine ken Sponsoring. "In Nederland is er veel aandacht voor tennis in de media. Veel mensen zijn er in geïnteresseerd, zowel actief als passief." HEINEKEN-GROEN Het toernooi in Rosmalen, dat inmid dels al heel wat jaren op de internatio nale tenniskalender staat, past volgens Bart goed bij Heineken. "Niet alleen omdat de kleur van de baansoort zo goed overeenkomt met ons Heine- ken-groen. Maar vooral omdat er elk jaar maar een paar grastoernooien worden gespeeld, is het een uniek evenement in Nederland. De Heine ken Trophy moet de perfecte voorbe reiding op Wimbledon vormen; het Grand Slam-toernooi dat twee weken later wordt gehouden." De Heineken Trophy is overigens niet het enige tennistoernooi dat in de tweede week van juni plaatsvindt. Aan de andere kant van het kanaal vindt ook een grastoernooi plaats: het statige Queens vormt een geduchte concurrent voor de continentale Hei neken Trophy. Merkus: "Het is een feit dat uit de top tien van de wereldrang lijst er een stuk of vier spelers deelne men aan Queens. Ons toernooi is op dit moment nog niet zover. Wij zijn vooral in de breedte heel sterk bezet. Met een stuk of tien tennisvedetten uit de top dertig hebben we een zeer interessant deelnemersveld. Daar naast zijn de Nederlandse toppers Krajicek, Haarhuis, Eltingh en Sieme- rink natuurlijk ook van de partij. Hier van staan er drie rond de 25ste plaats op de wereldranglijst."

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 12