Monique van Raay krijgt eigen tapijt Een tapijt naar eigen ontwerp. Dat was de prijs die Sourcy in het kerstnummer van Vers van 't Vat uitloofde voor het beste, origineelste of aardigste ontwerp. Sourcy Brandmanager Jan Kees Nieman kreeg tientallen ver schillende ontwerpen toege zonden. Hij was verrast door het resultaat. Vervolgens zag de jury zich voor de taak gesteld een winnaar aan te wijzen. De onderwerpen waren zeer ver schillend. Er waren ontwerpen met ondermeer baseballspelers, Spaanse dansers, een kikker, bloemen en Afrikaanse tafere len. Natuurlijk waren er ook klassieke dessins en moderne ontwerpen met strepen, rondjes en driehoeken. Een aantal malen was het 'Sourcy-tempel- tje', dat het etiket van Sourcy siert, in het ontwerp opgeno men. Eén inzender had zelfs twee ontwerpen gemaakt waar in allerlei Sourcyflessen waren verwerkt. Er waren trouwens meer medewerkers die blijkbaar zóveel inspiratie hadden dat ze meer dan een ontwerp hadden ingezonden. Eén collega stuur de zelfs zeven verschillende ont werpen op. Moeilijke keuze Het was best moeilijk uit alle inzendingen een keuze te maken. Na twee selectierondes bleven ontwerpen over van Z.A. Domburg, J. van Meeteren, J. Verwey, H. Verhulst, Y. Vol- werk, en de dames Groeneveld en Van Raay. Na rijp beraad viel de keuze unaniem op het vro lijke ontwerp van Monique van Raay. De jury vond haar werk, dat uitgevoerd was in okergele en roestbruine tinten, het beste voldoen aan alle criteria. Het was creatief, aardig en origineel. Een tapijt dat je waarschijnlijk niet snel in een winkel zult aan treffen. Monique van Raay zal daarom over een aantal weken haar ontwerp vertaald zien in een heus wollen tapijt met een formaat van 170 x 240 centi meter. Creatief Monique van Raay (secretares se bij het cluster Afrika/Midden- Oosten op het hoofdkantoor in Amsterdam) was blij verrast toen ze - zes dagen na de ge boorte van haar jongste zoon Bram - thuis werd gebeld met de heuglijke mededeling. "Ik ben héél benieuwd hoe het tapijt er in het echt uit zal zien. Het is dan natuurlijk een joekel van een vogel...". Het tapijt is niet het eerste dat Monique heeft ontworpen. "Ik vind het heel leuk dingen te ontwerpen", vertelt ze. "Ik heb alle geboor tekaartjes voor onze vier kin deren zelf ontworpen. En ik maak ook de ontwerpen voor aankondigingsposters, als het oude molenerf, waarop wij wonen, activiteiten voor de buurtbewoners organiseert." Het ontwerp heeft ze niet hele maal zelf verzonnen. "Wij heb ben serviesgoed waarop derge lijke vogeltjes staan. Het leek me aardig die in het groot te zien. Het geeft ook een voor- jaarsgevoel, door de kuikenach tige beestjes." Als het tapijt precies zo wordt als Monique hoopt, zal het een plaatsje krijgen in de voorka mer. Wijken de kleuren te veel af van de kleuren die in die kamer al aanwezig zijn, dan komt het in de kinderkamer te liggen. Nog enkele weken geduld en Monique zal het weten... Monique van Raay, met dochter Maud en (in de reiswieg) jongste zoon Bram, toont haar winnende ontwerp

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 29