PUM verbouwd Beveiliging fietsenstalling Zoeterwoude Het Perso- neelsuitgiftenmagazijn in Zoe terwoude (PUM| is onlangs ver bouwd. Het deel waar de lege kratjes worden opgeslagen is nu overkapt en binnenkort wordt gestart met een aanpassing van de looproute in het gebouw. Anne van Driesum, teamleider Bedrijfsrestauratieve Dienst, over de veranderingen: "De overkapping van het leeggoed- gedeelte is zowel voor de me dewerkers als onze klanten beter. Verder kunnen we nu het klimaat binnenin het gebouw beter beheersen. Maar ook op ander gebied komen er aanpas singen. Zo willen we ons assor timent nog beter presenteren aan de klanten. Daarvoor heb ben we allerlei voorzieningen nodig, die inmiddels zijn besteld. Ook willen we onze reclame-artikelen beter presen teren. Daarvoor roepen we de hulp in van de Reclame Service Dienst in Amsterdam. We wil len in feite meer een verkoop winkel worden, professioneler. Zowel qua uitstraling als pre sentatie", aldus Van Driesum. Automatisering Eerdergenoemde aanpassingen zijn naar voren gekomen in het landelijk overleg met alle PUMs. "Daarbij hebben we ook gesproken over de automatise ring van de PUMs. Nu is het zo dat de klanten bij de ingang van het PUM zelf een gele bon moe ten invullen en aan de hand daarvan hun artikelen moeten ophalen. Aan de kassa blijkt vaak dat het formulier verkeerd is ingevuld. Dit betekent onno dige vertraging aan de kassa. Daarnaast vragen veel klanten om informatie over de wijnen die we verkopen. Beide zaken willen we graag beter automa tiseren. Datzelfde geldt voor Het PUM in Zoeterwoude, met rechtsachter het nieuwe A overkapte gedeelte waar de lege kratten worden opgeslagen prijsverschillen. Bijvoorbeeld als een artikel bij Reclame Inkoop voor de volle prijs is gekocht en later op verzoek van Marketing voor de helft van de prijs in het PUM wordt ver kocht. We zijn nu in overleg om een en ander beter te automati seren. Zoeterwoude speelt daar bij een voortrekkersrol. Het is de bedoeling dat aan de hand daarvan ook de andere PUMs op een nieuw automatiserings systeem overgaan." Zoeterwoude Sinds 18 maart is de fietsenstalling van het hoofdkantoor in Zoeterwoude met een hek beveiligd. Hoewel er nu nog met een tijdelijke toe gangskaart wordt gewerkt, is het de bedoeling dat mede werkers binnenkort met hun Heineken-pas het hek kunnen openen. Voor stagiaires en uit zendkrachten is er eveneens een aparte toegangskaart bij de por tier beschikbaar. Ook bij onge mak, bijvoorbeeld als het hek niet open gaat, kunnen mede werkers bij de kantoorportier terecht. De beveiliging van de fietsen stalling was helaas nodig, omdat er onlangs twee scooters zijn ontvreemd. Door de omheining, de speciale toegangskaart en Het hekwerk van het hoofdkantoor in Zoeterwoude is met een pasje te openen de extra camera's hoopt de Interne Dienst in de toekomst diefstal te voorkomen. Eerder werden de fietsenstallingen in Bunnik (Vrumona) en Den Bosch al van een hek voorzien. De fietsenstalling van produk- tie Zoeterwoude is niet bevei ligd. Maar daar is het gehele terrein alleen te betreden via de brouwerij-portier. Veiliger De medewerkers van de Bevei liging zijn erg blij met de omhei ning in Zoeterwoude. Groeps leider Wil Wijnands hierover: "Hoewel we de eerste dag wat aanloopproblemen hadden met de pas, is iedereen nu vrij gewend aan het hekwerk en werkt het toegangssysteem goed. Zo goed, dat veel mensen hun fiets niet meer op slot zet ten. We raden mensen echter aan dat wel te doen. Je kunt tenslotte niet voorzichtig ge noeg zijn."

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 14