Bouw Biermagazijn vordert in hoog tempo De bouw van het nieuwe Biermagazijn vordert in sneltreinvaart. Met man en macht wordt er gewerkt aan het magazijn dat waarschijnlijk in mei klaar zal zijn. Het magazijn komt te staan op de plek waar vroeger het 'ketendorp' was gestationeerd. "Het is echt een gekkenhuis, maar het gaat lukken", aldus Koos van Leijden van de Bouwkundige afdeling. "Er is sinds vorig jaar zoveel op ons afgekomen, dat hou je niet voor mogelijk. Maar het gaat fantastisch." Op 1 april 1995 kreeg de Bouw kundige afdeling de aanvraag voor de bouw van een magazijn ter grootte van ongeveer 3500 vierkante meter. Daaraan vast moest een luifel van 1200 vier kante meter komen. Koos: "Wij waren al begonnen met de bouw, toen ons in augustus werd gevraagd het magazijn twee keer zo groot te maken. Dus geen 3500 maar ruim 7000 vierkante meter! Plotseling moesten we alle plannen wijzi gen en bedenken hoe we het organisatorisch het beste kon den aanpakken. En dat viel niet mee. Maar we hadden geen keus. Colonne 2 zou in maart van start gaan." De Bouwkundige afdeling is gaan zoeken naar mogelijkheden om de bouw zo snel mogelijk af te kunnen krijgen. Een van de oplossingen was om eerst het dak te bouwen. "Het voordeel hiervan is dat, wanneer het dak eenmaal is gerealiseerd, we min der last hebben van weersin vloeden. Zo gezegd, zo gedaan. Na het heien zijn we direct begonnen met de bouw van de staalconstructie. Vervolgens hebben we het dak er opgezet. Mede hierdoor hebben we ondanks de langdurige vorst, slechts één week vertraging opgelopen. Pas veel later zijn we verdergegaan met de gevels. Laatste onderdeel van de bouw vormt de aanleg van de beton- vloer", aldus Van Leijden. De bouw werd bemoeilijkt door dat in december alvast 4000 vier kante meter van het terrein is gebruikt voor opslag. Koos: "Dus op de plek waar we op dat moment druk aan het bouwen waren, hebben we rondom de kerstdagen tijdelijk kratten bier neergezet. De afdeling Distribu tion Customer Services (DCS) kampte met een ruimte tekort. Dit was de enige manier om het probleem om te lossen. We heb ben de bouw hierop gedeeltelijk aangepast. En, mede dankzij de goede samenwerking met DCS, is ook dit uiteindelijk goed ver lopen. fe begrijpt misschien wel wat er het afgelopen halfjaar allemaal op ons afgekomen is. Het was vaak behoorlijk impro viseren. Maar het leuke is dat, ondanks alle onverwachte ver anderingen en problemen, we alles wel gewoon op tijd afkrij gen. Medio mei is de bouw van het Biermagazijn voltooid en kunnen wij terugkijken op een mooie prestatie." Op de ingeklemde locatie wordt het nieuwe Biermagazijn van de Unit Zoeterwoude gebouwd

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 11