Afdeling OGI verhuisd Na 4 april hoeft niemand meer verbaasd de wenkbrauwen op te trekken bij het horen van de naam 'OGI'. De afdeling Onderhoud Ge bouw Installaties, zoals de officiële naam luidt, hield namelijk op die datum open huis. De reden hiervoor was het verhuizen naar een nieuw onderkomen op een andere plek op het Zoeterwoudse bedrijfsterrein. Het OGI-team OGI is nu gehuisvest in een gebouw bij het zogenoemde 'ketendorp'. Een verzamelnaam voor een aantal keten dat onlangs aan de rand van het brouwerijterrein, pal achter het silogebouw, is neergezet. Gebouw 1 vormt het onderko men voor OGI. In de andere zijn medewerkers van (externe) leve ranciers gehuisvestZoals in het artikel over biermagazijn 2 te lezen is, is het ketendorp ver plaatst omdat de oude plek nodig was voor de bouw van het nieuwe biermagazijn. De afdeling OGI is blij met het nieuwe onderkomen. Het biedt de negen medewerkers van de afdeling voldoende mimte om hun werk te kunnen doen. Er is een kantoorruimte, een ruime werkplaats, een magazijn, een toiletgroep en een pauzeruimte. Hier staan zelfs een televisie toestel en videorecorder om ook op deze toch afgelegen plaats door middel van het bedrijfs- journaal Kijkglas op de hoogte te blijven van alle Heineken- wetenswaardigheden Tot voor kort was OGI onder gebracht in de Bouwkundige werkplaats, waar de afdeling niet echt veel ruimte had. Daar voor vielen de werkzaamheden onder de Elektrowerkplaats. Als uitvloeisel van het Mensen Maken Heineken-proces heeft OGI zijn huidige, nieuwe naam gekregen. Maar voor vele col lega's is het nog even wennen. Vandaar ook een tweede reden voor het open huis: de naams bekendheid van de afdeling te vergroten. In de folder die speciaal voor dit open huis De officiële opening van het OGI-gebouw door Titus Plooij (hoofd Technische Dienst) Het'ketendorp'met op A de achtergrond de Rijndijk was gemaakt, werd voor ieder een nog eens op een rij ge zet waarmee OGI zich zoal bezighoudt. In het algemeen is dat te omschrijven als onderhoud aan gebouwinstallaties en aan niet- produktiegebonden installaties op het brouwerijterrein. Dat kan zowel preventief onderhoud zijn als het verhelpen van storingen (niet gepland onderhoud). Te denken valt aan verlichting op het terrein (een onvoorstelbaar aantal TL-buizen), liften, venti latie, deuren, alle materialen en installaties op het gebied van brandpreventie en brandblus- sen. Maar ook de rioolpompen, de vrachtautowasstraat, slagbo men, camera's en isolatiedro- gers om nog maar enkele voor beelden te noemen. Verder bieden zij hulp bij kleine ver bouwingen, zoals het aanleggen of verplaatsen van wandcon tactdozen en lichtschakelaars of het aanleggen van kabels voor het landelijke netwerk.

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 10