Milieuproject Verpakken van start Binnenkort gaat op de afdeling Verpakken in Zoeterwoude de eerste fase van het project 'Milieu, Orde en Netheid' van start. Het project, dat eerder bij de unit DCS is uitgevoerd, draait om het beter scheiden van afval op de werkvloer. "Milieu, Orde en Netheid moet er bovendien voor zorgen dat er op onze afdeling een soort milieu bewustwording plaats gaat vinden", aldus Thijs van Gans, teamleider Verpakken. 26 Van Gans: "Concrete doelstel ling van het project is dat we bij Verpakken in de toekomst het afval beter zullen scheiden. Het gaat hierbij om alle soor ten afval. Bij ons op de afdeling In 1995 hield de afdeling Distribution and Customer Services (DCS) zich al met het onderwerp 'milieu' bezig zijn dat voornamelijk karton, plastic, ijzer, aluminium en veegvuil. Op macro niveau was dit al goed geregeld, maar op micro niveau zijn we wat dat betreft iets achtergebleven." Hij vervolgt: "Door middel van een presentatie willen we de teamleiders binnenkort bij het project gaan betrekken. Na deze presentatie, die bestaat uit een dia-serie, een film en schrifte lijke informatie, moeten we samen met de teamleiders gaan bekijken hoe we de problemen het beste kunnen aanpakken. Bovendien moeten we gaan bekijken welke voorzieningen er moeten worden gecreëerd. Het is dus een project waar iedereen actief bij wordt betrok ken. En dat moet ook wel als je je ten doel hebt gesteld om ieder een op de afdeling bewust te laten worden van de noodzaak van afvalscheiding." Milieudepot In de volgende fase van het pro ject worden de medewerkers van de afdeling Verpakken meegenomen naar het milieu depot. "Dit doen we om ieder een een beeld te geven van wat er nu precies met het afval gebeurt. Mensen moeten ervan overtuigd zijn dat het zin heeft, en dat het afval niet alsnog zomaar in een container ver dwijnt. Je moet er echt achter staan, anders werkt het niet", aldus Van Gans "Afvalscheiding vinden we noodzakelijk. We moeten bo vendien voldoen aan de ISO- normen. Daarbij komt dat het project ook financiële voorde len heeft. Door het scheiden van het afval besparen we niet alleen kosten, het levert zelfs geld op. Ter illustratie; de ver werking van een container met groen glas waar veel afval in zit wordt ons doorberekend als bedrijfsafval en kost ons meer dan vierduizend gulden. Dit terwijl een schone container ons vijfhonderd gulden ople vert", aldus de teamleider. Proefpresentatie Nadat duidelijk was geworden dat ook bij Verpakken moest worden gewerkt aan het schei den van afval, zijn tien men sen zich gaan bezighouden met de voorbereidingen van het project. Thijs van Gans: "We konden bij de voorbereidingen gebruikmaken van de bij DCS aanwezige kennis. Daar waren ze namelijk al eerder begonnen met het project 'Milieu, Orde en Netheid'. Dit was natuurlijk een voordeel. Om er achter te komen of de presentatie aan de eisen voldeed, hebben we recentelijk een proefpresenta tie gegeven aan een aantal lei dinggevenden. Volgens hen was deze nog wel op een paar punten te verbeteren. We zijn toen weer aan de slag gegaan en hebben geprobeerd iets met de door hen geuite kritiek te doen. Binnenkort geven we dus de eerste presentatie aan de team leiders. We hopen dat het pro ject zal aanslaan."

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 26