Een nieuw vaatje aangeslagen Elke maand belichten we een nieuw horecapunt waar één of meer van onze biermerken worden geschonken. Deze maand laten we u kennis maken met het bijzondere Feestcafé Het Biggetje aan de Damlaan in Leidschendam. Altijd carnaval Het Biggetje is een echt feestcafé met veel Nederlandstalige muziek (geen house) en enter tainment. Op de vier dagen dat Het Biggetje open is, is het com pleet carnaval aan de Damlaan. Voor elke avond verzint René samen met zijn vriendin en per soneel wel iets geks. Zo was er vla-worstelen, messen gooien, striptease en vuurspugen. Ook traden bekende artiesten als André Hazes en Sugar Lee Hooper op,- in Het Biggetje is altijd iets aan de hand. "Voor iedereen die hier komt, maken we er een topavond van. We willen ons onderscheiden van andere kroegen en daar moet je wat voor doen. De jon gens die hier werken, verkleden zich steeds in de gekste pakken en bespelen muziekinstrumen ten. Daarnaast besteden we ook veel aandacht aan serieuze zaken zoals beveiliging, kwali teit en huisregels. Zo schenk ik bijvoorbeeld alle bieren in de bijbehorende glazen en de be zoekers moeten hun jas ophan gen. Dat zijn zaken die ik be langrijk vind. Door deze regels komt hier een groeiende, nette groep gezellige bezoekers van alle leeftijden. Elke week zie ik weer nieuwe gezichten. De belangstelling voor Het Biggetje is zelfs zo groot dat de bezoekers 's avonds laat voor de deur in de rij staan om naar binnen te mogen", aldus René. Keuze genoeg Het Biggetje schenkt vele soor ten bier: Heineken, Wieckse Witte, de Koninck, Amstel 1870, Amstel Malt en een aantal spe- ciaalbieren als Duvel en Sol. Heineken en Wieckse Witte worden het meest gedronken. Op dit moment zijn ook de 'shooters' niet aan te slepen. Een shooter is een klein flesje sterke drank met een gekke naam als Boswandeling of Strandwandeling. Natuurlijk heeft Het Biggetje verder alle koude en warme dranken in het assortiment. Voor de hongerige magen maakt de echte Chef eenvoudige hapjes als een tosti of een broodje kroket klaar. Feestcafé Het Biggetje aan de Damlaan 77 in Leid- schendam is van donder dag tot en met zondag geopend van 16.00 tot 02.00 uur. ouders in de tuin een plekje voor hem. Elke dag liet ik hem net jes uit. Toen ik een naam voor mijn café moest bedenken, zocht ik naar een vriendelijke naam met een positieve klank. Al snel kwam ik op Het Biggetje. Chef werd daardoor natuurlijk de mascotte van de zaak, zodat ik besloot hem in de zaak te laten wonen. Daar zeg ik wel bij dat varkens heel zindelijk zijn! In en achter het café maakte ik een hok voor hem. Twee maan den na de opening kreeg ik van een aantal klanten nog een zwart zwijntje erbij en dat is Lola." De bezoekers van Het Biggetje worden binnen constant herin nerd aan de naam van het café. De als bruine kroeg ingerichte zaak staat en hangt vol met beeldjes en posters van varkens. Overdag (als het rustig is) lopen dan ook de twee levensechte exemplaren nog rond en dat levert leuke situaties op: var kens zijn namelijk hele eigen zinnige beesten.... Eigenaar René Bogaait met een van zijn mascottes yp U moet niet vreemd opkijken als u in Feestcafé Het Biggetje plotseling één of twee natte neuzen aan uw schoenen voelt snuffelen. Dit café heet name lijk niet voor niks Het Biggetje: er lopen twee heuse hangbuik- zwijnen rond tussen de bar krukken en de bartafels! U moet trouwens nergens van opkijken in Het Biggetje want eigenaar René Bogaart zorgt ervoor dat de naam feestcafé steeds weer wordt waargemaakt. René Bogaart (27) is opgegroeid in de horeca. Zijn ouders hebben een coffeeshop in het winkel centrum Leidschenhage. Zo'n vijf jaar geleden had hij al het idee om in Leidschendam een discotheek te beginnen. De ge meente liep echter niet warm voor de plannen van de jonge ondernemer. Toen René de mo- Feestcafé Het Biggetje is een gezellige bruine kroeg gelijkheid kreeg om het oudste café in het centrum van Leid schendam over te nemen, dacht hij niet lang na. "Het café was compleet ingeslapen maar de locatie en de oppervlakte waren optimaal. We zijn aan het ver bouwen geslagen en dit is het resultaat", vertelt René vol trots. Vriendelijke naam Achter de naam van het café zit een lang verhaal. René is al zijn hele leven lang gek van varkens. Hij spaart dan ook alles wat met de dieren te maken heeft. René: "Twee jaar geleden kreeg ik voor mijn verjaardag een echt biggetje van mijn vriendin. Ik noemde dit roze hangbuik zwijntje Chef en vond bij mijn

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 25