Afscheid A. Contein 25 jaar CP. Westra Rotterdam Een bijzondere, misschien wel uniek feest, zo laat zich de afscheidsreceptie van de heer A. Contein het bes te omschrijven. Het begin was als vertrouwd: de ontvangst en thee-ceremonie door de heren Holvast, Van der Sman en De Jong en mevrouw De Leeuw. Aansluitend werd het wat offi ciële deel in de Raadskelder gehouden met toespraken van de heren Holvast en Van der Sman. Ook kreeg Arnold Con tein geld aangeboden, dat heel ingenieus was gevouwen en het tafereel liet zien van een Suri naams sfeerplaatje. De heer Hol vast bracht aan de hand van een krantevoorpagina van 7 mei 1962 wat historische zaken naar voren, terwijl Van der Sman vooral het bijzondere van de persoon Contein schetste. Ten slotte sprak Arnold Contein Zoeterwoude Ter gelegen heid van het 25-jarig jubileum van de heer C.P. Westra (produktiemanager Verpakken) werd 18 januari een receptie gehouden in De Hooiberg te Zoeterwoude. Deze begon met een act die door de bedrijfs leiding van de Zoeterwoudse brouwerij werd opgevoerd. Zij speelden een alternatieve jubi leumviering, waarbij de jubila ris bij de bedrijfsleider op bezoek komt. Daarbij kwam ook het arbeidsverleden van Kees ter sprake. Kees had echter al een velletje met de voorgedrukte antwoorden gekregen en kwam zo 'onverwacht' uit de hoek. Daarna speldde Paul Hamers de jubilaris zijn versierselen op. Hij schetste vervolgens de carrière van Kees, die voor Heineken over de wereld heeft gezworven. De afdeling Verpakken speelde hier op in door hem een atlas te presenteren. Verder had zij een dia-show samengesteld van onverwachte en vreemde eigen dia's met muziek. In een door de afdelingmedewerkers gemaakte krant kon iedereen nog eens de speech van Paul, het commentaar bij de dia's en reac ties uit het buitenland lezen. Kees dankte vervolgens ieder een en bond een kinderfietsen vlaggetje op zijn rug. Zo kon iedereen hem vinden en hoefde niemand in de rij te wachten om hem te feliciteren. Deze druk bezochte vlaggetjesparade ein digde zoals het hoorde: met luid gebel voor de laatste ronde. zelf. Hij bedankte iedereen voor zijn of haar bijdrage, waarna iedereen Arnold, zijn vrouw Dorita en de aanwezige zonen persoonlijk het allerbeste kon wensen. Na de klok van half zeven speelde nog een band Surinaamse muziek, waren er Surinaamse hapjes en ontstond er een waar Heineken-feest, waarbij alle aanwezigen het erg naar de zin hadden. Na 34 jaar Heineken gaat Arnold een naar wij hopen nog prachtig, op een andere manier actief, leven tege moet.

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 28