Bouw Apollo's vordert gestaag Bezoek Coöperatieve Agricole de Boisseaux Den Bosch Hoewel de vorst van de afgelopen weken de bouwactiviteiten enigszins heeft stilgelegd, vordert de bouw van de eerste twaalf Bossche Apol lo's gestaag. Het gebouw is inmiddels dicht gemaakt en ook de leidingen zijn aangelegd. Zolang het blijft vriezen, kan er echter nog niet gemetseld worden. Als alles volgens plan verloopt zal er in september dit jaar wor den proefgedraaid. Daarna volgt de bouw van het tweede blok van twaalf Apollo's. Apollo's zijn vernoemd naar de Amerikaanse ruimtevaart raketten. Heineken Den Bosch heeft voor deze manier van ver ticale vergisting van bier geko zen, omdat de inhoud van de bestaande gistkuipen (240 tanks met een inhoud van 180 tot 390 hectoliter) eigenlijk te klein is en de tanks qua technologie en arbeidsomstandigheden niet meer van deze tijd zijn. Het rei nigen bijvoorbeeld moet nog met de hand gebeuren. De nu te bouwen 24 Apollo's hebben elk een bruto-inhoud van 5000 hectoliter. Ruisbroek Mouterij Albert in het Belgische Ruisbroek ontving 20 december een groot deel van de leden van de Coö peratieve Agricole de Boisse; ux uit Frankrijk, één van de ge st- leveranciers van de mouttrij. De delegatie bestond uit ren aantal telers en medewerkers van de coöperatie. Tijdens dit bezoek konden de deelnemers zien waar hun pro- dukt uiteindelijk terechtko nt. De mouterij kon op haar be urt nog eens de hoge kwaliteits eisen benadrukken. Na de r ïid- dag bracht de delegatie een be zoek aan Brasserie Heine een te Mons en Baroeul in Noord- Frankrijk, zodat de keten volle dig rond was: gerst-mout-1 lier op één dag. Het gezelschap in Ruisbroek

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 26