Vos ook bij slijters Maastricht Het bovengis tende, amberkleurige bier Vos van Stadsbrouwerij De Ridder is bezig aan een landelijke opmars. In het najaar van 1994 verliet Vos voor het eerst de poorten van de stadsbrouwerij. Allereerst werd het speciaalbier in de horeca in het zuiden van het land geïntroduceerd. Dank zij regionale inspanningen was Vos in steeds meer horecabe drijven te verkrijgen. Vervol gens namen langzamerhand steeds meer horecabedrijven in de rest van Nederland het amberkleurige Vos op in hun assortiment. Vos heeft een alco Bonus Mile' perflesi Een van de slijterijketens die Vos opneemt, is Gall Gall. Bij hen is Vos zelfs uitgeroepen tot 'bier van de maand februari'. Bijgaande foto's zijn gemaakt bij de Gall Gall in Castricum. holpercentage van 5% en is gebrouwen voor de liefhebber van een bovengistend, amber kleurig bier met een rijke smaak, dat bovendien gemak kelijk doordrinkbaar is. Vanaf begin maart hoeven liefhebbers van Vos niet lang meer te zoe ken waar dit speciaalbier te verkrijgen is. In februari start namelijk de uitlevering van Vos aan slijterijen in het hele land. Dan is Vos bij de meeste van alle slijterijen te koop. Enthousiast "Toen we in januari begonnen met de voorverkoop van Vos bij de slijters, waren deze direct enthousiast", vertelt Slijters accountmanager Martin Stam. Vele slijters hadden al diverse keren de vraag gekregen van consumenten, die Vos uit de horeca kenden, of ze dit bier ook verkochten. Dan moesten ze de klant teleurstellen. Daarom waren de slijters enthousiast over de introductie van Vos in het slijterskanaal. "Ze weten dat het een goed produkt is, waarnaar vraag zal zijn. En het is vooral belangrijk dat de slijter zich door verkoop van Vos kan onderscheiden. Dat is ook logisch. De slijter is bij uit stek de bierkenner, de specialist op het gebied van dranken, met een breed assortiment. Boven dien hebben ze goede herinne ringen aan de introductie van Wieckse Witte, een ander spe ciaalbier van Stadsbrouwerij De Ridder. Dat bier kreeg des tijds ook landelijke bekendheid door introductie bij de slijters", legt Stam uit. Reclame-materiaal Voor de slijters die Vos in hun assortiment opnemen, heeft De Ridder mooie toonbankdisplays laten maken met ondermeer halsfolders en strooifolders. Bovendien krijgt elke slijter die Vos in zijn zaak gaat verkopen, een uniek Vos T-shirt cadeau met de tekst 'Ik ben een slijter met een eigen smaak'. De Ridder heeft nog meer acti viteiten op het programma staan om Vos te promoten, zowel voor de handel als voor de consument. Daarover berichten we meer in de loop van het jaar. Tijdens de Roka, de nationale levensmiddelenvakbeurs, die van 25 tot en met 28 februari wordt gehouden, zal Vos nog extra onder de aandacht worden gebracht van alle slijters die deze beurs bezoeken.

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 21