Nieuwe moutlosinstallatie voor Bossche brouwerij De Bossche brouwerij heeft half januari een nieuwe moutlosinstallatie in gebruik genomen. Met behulp hiervan kan binnen twee dagen de totale weekbehoefte aan mout worden gelost. Daar was vroeger bijna een week voor nodig. Bovendien is de techniek ten opzichte van de oude installatie verbeterd. Het mout beschadigt minder bij het leegzuigen. "De oude installatie namen we begin jaren zeventig in gebruik. Die vroeg de laatste tijd veel onderhoud", vertelt Koop van Dalen. Hij is projectleider Tech nische Dienst Nieuwbouw. "Bovendien had de installatie maar een geringe capaciteit. De nieuwe daarentegen kan een schip van achthonderd ton mout in een dag leegzuigen. We moesten daarvoor echter wel onze moutontvangst aanpas sen, want het mout kon niet meer rechtstreeks onze voor- raadsilo's worden ingepompt. Daarom hebben we drie grote opslagsilo's omgebouwd tot ontvangstsilo's, zodat we het mout in snel tempo recht streeks vanuit het schip in de silo's kunnen opslaan. De rest van de dag en de verdere nacht gebruiken we om het mout van de ontvangstsilo's in de opslag silo's (met een capaciteit van dertig ton per uur) te pompen. In de toekomst willen we de moutontvangst verder aanpas sen, zodat we het mout recht streeks vanuit het schip naar alle voorraadsilo's kunnen transporteren. Op die manier heb je nauwelijks moutbescha- diging." Door de nieuwe installatie zul len in de toekomst alleen nog maar grote schepen de brouwe rij aandoen. "Onze installatie is niet op kleine schepen ge bouwd. Die zijn te snel leeg en moeten bovendien na afloop nog worden schoongemaakt. Dat kost te veel tijd. De instal latie werkt alleen efficiënt als ze in een keer achthonderd a negenhonderd ton mout kan verwerken. Het is met deze installatie ook veel moeilijker om schepen met een vracht- ruim onder de roef te helpen. De oude installatie had name lijk flexibele slangen waarmee je zelfs onder de roef nog alle plekken kon bereiken. Bij de nieuwe installatie gaat dat niet zo gemakkelijk, omdat de flexi bele aansluitingen hier te groot zijn om nog handig mee te manoeuvreren. Het gaat hier echt om een installatie die erop gebouwd is grote schepen in één keer leeg te zuigen. En dat gaat grondig en goed." De nieuwe installatie in gebruik w

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 13