Eerste HNB-special informeert over resultaatgericht beoordelen Slotbijeenkomst leertraject HNB 4 22 10 Zoeterwoude In januari heb ben alle medewerkers in actieve dienst van Heineken Neder lands Beheer de special 'Resul taatgericht beoordelen' thuis gestuurd gekregen. In deze allereerste 'HNB-special' wordt een uitleg gegeven over dit nieu we beoordelingssysteem, dat hoort bij een andere manier van werken: Open communicatie door de gehele organisatie, be slissingen nemen op basis van harde feiten, aanspreken op basis van duidelijke verant woordelijkheden. Kortom, aan sluitend bij de thema's die door de Raad van Bestuur zijn geïn troduceerd. Dit alles vereist een beoordelingssysteem dat is op gezet om doelstellingen en ge dragscriteria open tussen lei dinggevende en medewerker te kunnen bespreken. Resultaatgericht beoordelen wordt sinds 1 januari 1996 naast het oude beoordelingssysteem gebruikt en geldt voor de lei dinggevenden in de CAO-func- tiegroepen 6 en 7 en alle mede werkers binnen de CAVO. Het oude systeem zal als een soort back-up werken, zodat iedereen altijd in staat is om tot een beoordeling te komen. Vanaf 1 januari 1997 vervalt het oude systeem en is alleen dat van resultaatgericht beoordelen van toepassing. Wie de HNB-special niet heeft gehad, kan deze afhalen bij de afdeling Loopbaanontwikke ling van Heineken Nederlands Beheer. De voorkant van de eerste Heineken Nederlands Beheer-special gen over de vragen 'Hoe difie- rentiëren wij Vrumona) ons bij de afzetkanalen?', 'Hoe vol doen we aan de hoge verwach tingen die de afzetkanalen van Heineken hebben?' en 'Hoe heeft de kostenefficiëntie bij Heineken zich in de afgelop n zes jaar ontwikkeld in vergel ij king met andere bedrijven?' De groepen werden daarin begeleid door professor Am e- mieke Roobeelc, drs. Cristijn du Marchie Sarvaas en drs. Erik Mandersloot, verbonden aan Je universiteit van Nijenrode. Alle resultaten zijn inmiddels samengevat in een brochure, die na 29 februari beschikbaar is. Over de tussenliggende bijeen komsten kunt u de nodige inf >r- matie lezen in de Corridor van februari. De laatste strategie krant, die in maart verschij it. informeert u verder over de laat ste ontwikkelingen van dit dan afgesloten leertraject. Een van de werkgroepen aan de slag Op 29 februari worden in het Roeischip te Amsterdam de resultaten bekendgemaakt van de twee strategieteams Perso neel en Organisatie en Markt verkenning. Beide teams heb ben zich in subgroepjes de afgelopen maanden gebogen over allerlei vragen die betrek king hebben op de uitkomsten van het Personeelsonderzoek. Zo hielden de drie subteams van Personeel en Organisatie zich bezig met de verdere invulling van een 'Individuele Loopbaan planning', 'Kennisoverdracht en Sociale vaardigheden' en 'Samenhang en Cultuur'. De drie subteams van Markt verkenning hebben zich gebo Zoeterwoude Het gezamen lijke leertraject van Heineken Nederlands Beheer en de Cen trale Ondernemingsraad nadert zijn afronding. Dit tot tevreden heid van de deelnemers, die over het algemeen zeggen 'veel ge leerd' te hebben van het leertra ject. Vooral de openheid in com municatie is erg gewaardeerd.

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 10