Heineken mini- museum in Delft Na jarenlang sparen en na een grondige verbouwing van zijn eigen woning in Delft, was het kortgeleden zover: Verzamelaar Peter van Otterloo opende de deuren van zijn Heineken mini-museum voor het publiek. Otterloo daarna het Heineken Ontvangstcentrum in Amster dam. Hij werd vergezeld door zijn vader, want Van Otterloo senior steunt de verzamelwoe de van zijn zoon van harte. Extra verdieping Buttons, sleutelhangers, luci ferdoosjes, dobbelstenen, dien bladen, manchetknopen, zo'n 600 merkglazen,- het is letterlijk te veel om op te noemen. Vrij wel alle artikelen zijn nu in de woning van Peter van Otterloc tentoongesteld. De verzameling beslaat twee verdiepingen, want Peter heeft er speciaal een extra verdieping voor op zijn huis gebouwd. "Alleen een grote hoe veelheid bierviltjes is nog opge slagen in een grote doos. Daar moeten we nog een handig ophangsysteem voor bedenken Want een punaise prikken doo een zeldzaam bierviltje is zon de", aldus Peter van Otterloo. Eerst even bellen Het Heineken mini-museum, gevestigd aan de Libanonstraaï 12 in Delft, is alleen te bezich tigen na telefonische afspraak Er zijn twee telefoonnummer - beschikbaar voor aanmelding 015-2564580 (Peter van Otter loo) en 015-2614495 (Van Otter loo senior). Ruim 3500 Heineken merkar tikelen telt de verzameling van de 31-jarige Van Otterloo. Het is de grootste Heineken-verza- meling ter wereld. Dat is al zo sinds de notering in het Guin ness Book of Records in 1991. De stand was in dat jaar 2385 Heineken reclame-artikelen. Vanwege die record-vermelding werd de Delftenaar namens Hei neken in het zonnetje gezet door de toenmalige Horeca-manager Willem Hosang. Op uitnodiging van Heineken bezocht Van Peter van Otterloo in zijn Heineken mini-museum

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 8