zijn goedgekeurd, kunnen de units van start gaan met het inrichten van hun organisatie. Er zijn vijf units ingesteld. Er zijn teamleiders benoemd en voorgesteld. Om goed te kun nen omgaan met het lager leg gen van verantwoordelijkheden en bevoegdheden, wordt veel aandacht besteed aan opleidin gen binnen de units. In het kader van het Herplaatsings- en Opleidingsproject (HOP) wor den begeleiders benoemd om niet-geselecteerde medewer kers te begeleiden bij het vinden van een andere (interne) functie. Begin 1995 zijn de eerste resul taten van het Personeelsonder- zoek bekendgemaakt. Opval lend waren de positieve algehele waardering voor Hei- neken en een meer kritische houding over de persoonlijke werksituatie en het sociale kli maat van onderneming. 'Perso neel positief kritisch over Hei- neken' was de algemene conclusie. Aan verbeteringen zal worden gewerkt. In 1995 kwam ook de VUT ter discussie. Tot en met 1997 blijft het mogelijk gebruik te maken van de VUT op 60-jarige leeftijd. Hoe het daarna verder moet, wordt onderzocht. In 1995 start een pilot met het ORBA-systeem, een nieuw sys teem van functiewaardering voor CAO-medewerkers. In oktober gaat een uniek leer traject van start. Medewerkers kunnen zich opgeven om samen met de COR en de directie van Heineken Nederlands Beheer te gaan werken aan en praten over het sociale en strategische beleid van HNB, onder leiding van professor Annemieke Roobeek. Uit 307 aanmeldingen worden zeventien medewerkers ingeloot. Zij nemen deel aan elf bijeenkomsten, verspreid over een periode van een half jaar, met als motto 'leren door te doen'. Deze zomer is een nieuwe inter nationale Heineken-campagne van start gegaan. Verder heeft Heineken dit jaar weer een mooie kerstkaart laten maken voor de internationale relaties. De kerstkaart van vorig jaar toonde het Heineken-logo in kaarsen. Dit jaar wordt de illu sie gewekt dat het Heineken- logo in ijs is uitgehakt. Dit ijs werd in de studio nagebootst door perspex-platen te gebrui ken. Het resultaat mag er zijn. In de week vóór de Kerst komt Heineken met nog een andere zeer unieke uiting in Amster dam: op vijf lokaties in de hoofd stad worden speciale Abri's (bushokjesreclame) geplaatst waarmee het inschenken van een glas bier wordt nagebootst. Dit gebeurt met behulp van vloeistof (ongeveer zestig liter) die achter de dia circuleert. De Abri's zijn hiervoor speciaal gemaakt. Ze worden in plaats van de bestaande Abri's opge hangen. De hele constructie is zodanig dat men deze ook tijdens evenementen kan in zetten, waaronder de Horecava. De vijf Abri's zijn op de vol gende lokaties te vinden: twee hangen er op het Leidsche Plein, één op het Centraal Station, één op de Dam en één op het Dam rak. Heineken heeft een zesde versie ontwikkeld, die in de week vóór Kerst in de hal van kantoor Zoeterwoude is te vinden. :nland, nd. Elk ijf stu krijgen organi zed de van de en. De ïemers rinctie gevon- werk- evalu- s blijkt :o suc- >nieuw itional ?eorga- meken ineken Beken ïurmo- vande n deze schijnt :u Jaar- rspreid eurt er ik door neken- inmid- icturen a goed- ■dt een le fijn- lemaal

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 9