ar zal de digd zijn :uwe bier srschijnt e markt, met 7% zakt ook Roeiende eren. De stijds een introduc- irwebok. ïptie van jd is ver- tarktaan- witbier aanzien- iken aan liteit van horeca- ïer en de >agne. i nieuwe idse am- md doet t nieuwe commercials, waarbij de hoofd persoon gelukkig 'alles onder controle' heeft. Amstel 1870 is voortaan ook in een in 24-krat te verkrijgen bij de slijter. Heineken Oud Bruin en Brand krijgen beide een nieuw gezicht, Amstel twee nieuwe commer cials. 1995 zal de geschiedenis ingaan als het jaar van Amstel. Want de 125ste verjaardag van dit biermerk wordt het hele jaar Er worden trouwens meer prij Platenmaatschappij Arcade brengt daarom 'Juli, July' op single-cd uit. Later verschijnt een cd waarop alle commer cialsongs staan. In november krijgen zowel zanger Bert Hee- rink als Heineken brand manager Peter van Campen een gouden cd uitgereikt voor 50.000 verkochte cd's. uitgebreid gevierd. Met een gebakje voor de medewerkers, met een speciale rubriek-'Het Amstel-gevoel van...' en een 'Amstel met z'n Allen Spel' in elke Vers van 't Vat. En na tuurlijk met fraaie posters en een aardige verjaardagskalender voor elke Vers van 't Vat-lezer. Maar ook Heineken krijgt volop de aandacht. Er start een nieu we dagbladcampagne in lande lijke en regionale dagbladen met close-up opnameri Van de verpakking. Al snel zijn de frag menten ook te zien op onder meer ansichtkaarten, posters in bushokjes en op de achterzijde van vrachtwagens. De vier seizoenen-campagne 'Heerlijk Helder Heineken' wordt door de Stichting Adverteerdersjury Nederland bekroond met een 'Accent' omdat de commercials reclamewerk vertegenwoordi gen zoals dat behoort te zijn. De songs van de Heineken-com- mercials zijn razend populair. zen ontvangen. Heineken wint de Industributietrofee 1995. Na onderzoek door het vakblad Foodmagazine en het bureau Interselling blijkt dat onze han delspartners zeer te spreken zijn over de kwaliteit die de brou- .werij levert. Later in het jaar wint het in 1994 op de markt gebrachte Lingen's Blond de Wheel of Retail 1995 voor de beste introductie in het afgelopen jaar. Brasseries Heineken in Schil- tigheim ontvangt een 'Quality Award' van Raad van Bestuurs voorzitter K. Vuursteen. Tijdens een reclamefestival waaraan 52 landen deelnemen, wordt de heer A.H. Heineken in Cannes uitgeroepen tot Adverteerder van het jaar 1995. De buitendienstmedewerkers van Thuisverbruik eindigen als tweede bij de verkiezing 'Beste winkelaccountteam 1995'. Ook de medewerkers van de Zoeter- woudse telefooncentrale vallen in de prijzen. In de race om de Tele-Trofee eindigen zij op de tweede plaats. Winnen is vaak ook het motto van de evenementen die Hei neken sponsort. Heineken maakt bekend te stoppen met het hoofdsponsorschap van de Whitbread Race en met het golf- evenement Heineken Open. Daarvoor in de plaats legt het concern zich meer toe op spon soring van tennis. Heineken is al enkele jaren hoofdsponsor van het US Open, wordt nu ook sub sponsor van de Davis Cup en deelnemers aan het bekende ATP grastoernooi in Rosmalen gaan in 1996 om de Heineken Trophy strijden. Daarnaast sponsort Heineken evenemen ten van uiteenlopende aard. Zoals de Sint Maarten Regatta en het nautisch spektakel Sail 95. Amstel gaat het tweede sei- zoen in van de UEFA Cham pions League. Hopelijk wordt het net zo'n succes als het eer ste seizoen, toen landskam pioen Ajax de Champions League won. Amstel Bier sluit ook een hoofdsponsorcontract met de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond om de Amstel Landsfinale, Amstel Libre Tro fee en het Amstel Driebanden Cup-Toernooi te sponsoren. In 1995 vindt ook de dertigste Amstel Gold Race plaats. De laatste waarbij oprichter van Nederlands wielerklassieker Herman Krott de functie ver vult van Technisch Directeur. Hij draagt zijn functie over aan oud Amstel-renner Leo van Vliet. 23 november neemt Her man Krott afscheid van de brou werij na bijna 34 jaar onder de Amstel-vlag te hebben gewerkt. Niet echt een prijs die kon wor den gewonnen, maar wel het bewijs dat anderhalf jaar keihard werken door alle produktie- medewerkers zijn vruchten heeft afgeworpen. Dat was het ISO-certificaat dat eind maart werd behaald. Zowel de Zoeter- woudse als de Bossche brouwerij werkt nu volgens het kwali teitssysteem ISO 9002. Zoals ook Mouterij Albert in België doet. Zij ontvingen het certifi caat begin 1995. Niet alle berichten uit 1995 zijn positief. Veel collega's uit Gel derland en Brabant moesten noodgedwongen hun woning /verlaten in verband met de watersnood. HTD-collega's maakten overuren om kelder- bierinstallaties weg te halen bij klanten in het noodgebied. L z In.Rotterdam krijgt Heineken een ontvangstruimte in voet balstadion De Kuip. Brand werkt dit jaar met een nieuwe drankencentrale en voltooit de bouw van een nieuwe bottelarij met een capaciteit van 80.000 flessen per uur. Een verdubbe ling vergeleken met de oude bottelarij. Eind april 1996 zal waarschijnlijk de officiële ope ning van dit gebouw plaatsvin den. Ook Den Bosch kent in grijpende vernieuwingen en verbouwingen. Zo wordt bij voorbeeld Colonne 11 ver nieuwd. Dankzij nieuwe tech nieken produceert de colonne de diverse blikverpakkingen efficiënter. Voor de hele ombouw van de colonne is voor taan minder handwerk nodig. In januari wordt ook een begin gemaakt met de bouw van Colonne 15, een nieuwe fles- sencolonne. De lijnen 15a en 15b zullen delijnen6aen7a ver vangen. Aan de montage van de nieuwe lijn wordt nu nog hard gewerkt. In het voorjaar van 1996 zal de colonne in gebruik (lees verder op pagina 8)

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 5