U' is een jaar dat een bijzondere plaats in onze herinnering verdient. Ik noem een paar aspecten. Bij Heineken Nederland krijgt het Mensen Maken Heineken-proces steeds meer glans en vaste vorm. Daarnaast zijn onze brouwerijen in Den Bosch en Zoeterwoude voorzien van een ISO 9002 certificering. Tegelijkertijd is al in november voor de export de 6 miljoen hectoliter-grens doorbroken. Zaken om even bij stil te staan. Want zoiets in één jaar tot stand brengen, is een prestatie die in de geschiedenis van onze onderneming niet onvermeld mag blijven. Een gegeven dat bovendien past bij de traditie van Heineken in onze voortdurende poging om doelmatig, flexibel én kwalitatief in te spelen op de vraag van onze klanten. Het is mij duidelijk dat al deze zaken alleen konden worden verwezenlijkt door een extra inspanning van uw kant. Het spreekt vanzelf dat ik daarvoor mijn grote waardering uitspreek. Wederom heeft u duidelijk gemaakt waarom buiten onze onderneming met respect én een tikje jaloezie wordt gesproken over 'het Heineken-gevoel'Terecht, want wat u in Nederland tot stand brengt, getuigt van enorme inzet, diepe verbondenheid en solide vakmanschap. Bijzondere dingen komen echter niet alléén in Nederland tot stand. U heeft samen meer dan zes miljoen hectoliter bier gebrouwen voor de export, maar de export-organisatie heeft ervoor gezorgd dat deze hectoliters ook over de gehele wereld zijn verkocht en afgeleverd. Bovendien is Nederland niet het enige land in de wereld waar topkwaliteit bier wordt gebrouwen. Zo is in Thailand dit jaar een nieuwe brouwerij geopend. Verder wordt de brouwerij in Vietnam op dit moment in een verbazingwekkend tempo uitgebouwd tot een capaciteit van anderhalf miljoen hectoliter in de loop van volgend jaar. En dan zijn er nieuwbouwprojecten in Indonesië, Cambodja en Myanmar, om nog maar een paar landen te noemen. Niet alleen de activiteiten in het Verre Oosten, maar ook de ontwikkelingen in bijvoorbeeld Centraal Europa en Afrika verdienen het in dit verband te worden genoemd. Niet voor niets zijn wij als enige brouwer ter wereld actief in meer dan honderdzeventig landen. Het succes van Heineken, in Nederland én wereldwijd, is de optelsom van alle mensen die er plezier in vinden om met elkaar te werken. En ik ben er trots op daar met mijn collega's in de Raad van Bestuur leiding aan te geven. Ik zie het jaar 1996 dan ook met meer dan gewoon vertrouwen tegemoet. Namens de Raad van Bestuur wens ik u en de uwen prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar. K. Vuursteen 1995

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 3