Eerste lustrum Heineken Aruba Catamaran Regatta Afscheid H.A.M.H. Krott Amsterdam Na bijna 34 jaar nam Herman Krott op 23 november afscheid van onze onderneming. Herman trad in 1961 in dienst. Na een korte tus senpose werd hij 1 oktober 1967 opnieuw aangesteld met de taak de reclamebelangen van Amstel in de sportwereld (met name bij wielerwedstrijden) te beharti gen. Dat het bij de wielersport is gebleven is niemand ontgaan. Juist in deze tak van sport lagen de bijzondere kwaliteiten van Herman Krott.Hetwasdanook niet verrassend dat met name veel vertegenwoordigers uit de wielerwereld (ondermeer Eddie Merckx en Gerrie Kneteman) en sportpers op zijn afscheidsre ceptie in Amsterdam waren gekomen. Niet alleen op wie- lertechnisch gebied was Her man een fenomeen. Ook de wij ze waarop hij de Amstel-belan- gen behartigde was voorbeeldig. Dit maakten de sprekers, onder wie de heer Van der Torren, nog eens duidelijk. Tweede spreker en Hermans opvolger Leo van Vliet, dankte Herman voor de uitstekende wijze waarop hij met name aankomende renners begeleidde en adviseerde. Her man heeft meer dan zestig jon ge talentvolle wielrenners op geleid. De heer Verbruggen, voorzitter van de U.C.I. belicht te het karakter van Herman: "Recht door zee, goudeerlijk". Van hem kreeg Herman een speciale award uitgereikt. Jour nalist Jeroen Wielaard over handigde Herman tot slot een speciaal voor hem gemaakt vriendenboek. Amba Voor de vijfde achter eenvolgende maal was Aruba gedurende de eerste week van november het domein van de Europese Catamaranzeilers. De Arubaanse overheid en hoofd sponsor Heineken onthaalden de 160 zeilers op een Heineken "Muziek voor de lokale bevol king en watersport voor de toe risten. De combinatie-sponso- ring van de Regatta en dit Muziekfestival blijkt een vol treffer. Een goede manier voor beide doelgroepen om een pri ma exposure voor Heineken te Caribbean Music Festival mid den in Oranjestad waar 3000 Arubanen voor een onvergete lijk Latijns-Amerikaans wel kom zorgden. Het anders zo rustige Betico Croes Plein, ver anderde tijdens die openings avond in één swingende en zin gende mensenmassa, deinend op de muziek van de bekendste Antilliaanse bands die op een groot podium hun salsa, reggae en merengue-hits produceer den. Volgens Henk v.d. Weide, de lokale Heineken whole-saler, zijn watersport en muziek de belangrijkste communicatie middelen in de Caribbean. genereren. Met de sponsoring van dit dubbel-evenement heb ben we onze doelstellingen voor de lokale merk-uitstraling pri ma bereikt." Toppers Het stond tevoren al vast dat de strijd zou gaan tussen topzeilers die ook het Rondje Texel van dit jaar beheersten. Zoals de win naar van de Aruba Regatta van 1994, de Belg Patrick de Mes- maeker met gelegenheidsbe manning Sascha De Smet op een Mattia 18. Ook John Moret, die in 1993 Aruba al eens won, behoorde tot de kanshebbers. Hij zeilde met Nico Harrewijn op een nieuwe Tornado. Ex- wereldkampioen en dit jaar tweede van het Rondje Texel, Gerard Loos, was voor het eerst op Aruba. Na acht wedstrijden bleek het Belgische team van De Mesmaelcer het meest constant met één eerste en verder alleen maar tweede plaatsen. Dat was niet genoeg om Gerard Loos, die met de harde en vlagerige wind als enige zijn spinnaker gebruik te, van de overwinning af te hou den. Loos en Theunis verdien den met vijf overwinningen een gratis ticket en verblijf om hun titel in 1996 te kunnen verde digen. Spoedcursus Het wedstrijdveld bij de Aruba Regatta bestaat overigens voor bijna de helft uit recreatiezeilers die de superieure zeil-omstan- digheden van dit eiland benut ten voor een weekje zeilvakan tie op de eigen cat. Wedstrijdleider Edwin Lodder: "Ik probeer er bij het uitzetten van de wedstrijdbanen en tij dens de briefings zoveel moge lijk voor te zorgen dat ook de minder ervaren wedstrijdzeilers aan bod komen. Makkelijke driehoeksbanen, duidelijke uit leg en hier en daar een per soonlijke tip. Tijdens een eve nement als dit, doen zij in acht wedstrijden méér ervaring op dan tijdens een heel jaar club wedstrijden bij hun vereniging thuis." De Aruba Regatta is na vijf jaar 'ontdekt' door de Zuidameri- kaanse media. Pers en televi sieploegen uit Venezuela en Brazilië waren onder de indruk van dit, eigenlijk Europese, evenement. Het ziet ernaar uit dat zeilers uit Zuid-Amerika en uit de Verenigde Staten volgend jaar ook acte de présence zullen geven bij de zesde aflevering van de Heineken Aruba Catamaran Regatta.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 29