Volop nieuwbouw- activiteiten Bij Heineken wordt hard gewerkt aan de realisering van een aantal grote nieuwbouwpro j ecten. Zo worden in Den Bosch de nieuwe Colonne 15 en een blok van 12 apollo's (vergistingstanks) gebouwd. In Zoeterwoude komt bij Verpakken een nieuwe Colonne 2 en wordt het biermagazijn uitgebreid. Over de nieuwe Colonne 15 van Verpakken Den Bosch heeft u in Vers van 't Vat al eerder uitgebreid kunnen lezen. De realisatie hiervan nadert haar eindstadium. De ingebruik neming is nog steeds gepland in februari 1996. De colonne zal bestaan uit twee lijnen: 15a en 15b. Er zullen flessen op worden afgevuld voor zowel de binnen landse markt als de export. Colonne 15 vervangt de verou derde flessenlijnen 6a en 7a. De van de brouwerij in Zoeter woude bekende apollo's, zullen nu ook in Den Bosch te zien zijn. Apollo's zijn vernoemd naar de Amerikaanse ruim tevaartraketten. De afdeling Brouwen van Heineken Den Bosch heeft nu voor de vergis ting van bier -naast de kuipen- 240 tanks met een inhoud van 180 tot 390 hectoliter. Robert van de Kemp, industrial engi neer van de Bossche brouwerij daarover: "Die inhoud is eigen lijk te klein, gemeten naar de huidige maatstaven. Ook qua technologie en arbeidsomstan digheden zijn ze niet meer van Het biermagazijn in Z'Wou wordt flink uitgebouwd deze tijd. Het reinigen bijvoor beeld, moet nog met de hand gebeuren. Daarom is gekozen voor vervanging door 24 apol lo's. Deze verticale tanks heb ben elk een bruto-inhoud van 5000 hectoliter. We zijn gestart met de bouw van het eerste blok van 12 apollo's tussen het Be drijfsrestaurant en het Dienst gebouw. Die zijn over een jaar klaar. Aansluitend volgt de bouw van het tweede blok." Van de Kemp geeft aan dat het terugbrengen van het aantal tanks een gunstig effect heeft. Er kan efficiënter worden ge werkt. Een voordeel is dat het schoonmaken van de apollo's niet met de hand gebeurt, maar via een reinigingssysteem in de tanks. Zoeterwoude In Zoeterwoude wordt naast de eerder in dit blad vermeldde nieuwbouw bij Brouwen ook elders op het produktieterrein druk gebouwd. Voor treinreizi gers op de route Utrecht-Leiden, waarlangs Heineken Zoeter woude ligt, is dat gedeeltelijk zichtbaar vanuit hun coupé. Wat zij zien zijn de werkzaam heden van de uitbreiding van het biermagazijn. Het gaat om De lokatie van de nieuwe Colonne 2 (Z'Wou)

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 26