FOOD-tweedaagse in teken toekomst Kleurplaat Smart Store verder nog een video over het huishouden van de toekomst. Centraal punt in de huiskamer wordt een groot interactief beeldscherm, gekoppeld aan een computer. De consument kan daarmee in gesprek gaan en zo samen met de computer bijvoorbeeld het recept van die avond vast stellen. Na afloop van het bezoek aan de Smart Store hield unit-manager Theo de Rond nog een korte toe spraak. Hij gaf de deelnemers het advies in de eigen teams de opgedane kennis verder te Beeld van de eerste dag A van de FOOD-tweedaagse bespreken en na te gaan wat de mogelijke gevolgen van deze toekomstige ontwikkelingen kunnen zijn voor de eigen werk omgeving binnen Heineken. Speciaal voor de kinderen heb ben we deze keer een winterse kleurwedstrijd (zie de tekening hiernaast). Ben je niet ouder dan 14 jaar? Kleur de tekening op deze pagi na dan in. Want er zijn mooie prijzen mee te winnen! Laat je vader of moeder hem via de interne post sturen naar de Redactie van Vers van 't Vat. Je kleurplaat moet vóór woens dag 10 januari 1996 bij ons zijn. We zitten in kamer 2.343 in Zoeterwoude nieuwsgierig te wachten op jullie inzendingen! Zoeterwoude De Unit FOOD (Thuisverbruik en Marketing) heeft haar jaarlijkse tweedaagse besteed aan het werpen van een blik in de toekomst. Op 9 no vember werd de bijeenkomst in Vlaardingen geopend door twee sprekers. Eerste spreker was de psycholoog Jan Callebout. Hij hield een uiteenzetting over consumentengedragingen. Tweede spreker professor Hel mut Gaus uit Gent deed een theorie uit de doeken over het voorspellen van de toekomst aan de hand van de geschiede nis. Door de eeuwen heen zijn cycli te herkennen, waarbij het vertrouwen van mensen in zich zelf en hun omgeving opgaan de en naargaande lijnen kent. Volgens de professor krabbelt Europa momenteel uit een dal. Met de nodige theorie op zak, gingen de deelnemers vervol gens in werkgroepjes aan de slag. Bekeken werd wat deze kennis over de toekomstige ont wikkelingen voor gevolgen zal kunnen hebben voor de consu ment, de afzetkanalen en Hei neken zelf. Smart Store De tweede dag, 10 november, stond in het teken van een bezoek aan de 'Smart Store'. Het adviesbureau Arthur Anderson liet hier een mogelijke toe komstvisie zien van de markt in 2010. Wat denkt de consument dan, hoe reageert hij/zij en wat koopt hij/zij?. In een aantal tentoonstellingsruimten werd ondermeer deze toekomstvisie van de consument, de handel en de producent getoond. Het FOOD-gezelschap bekeek in de

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 14