1996: voor de mooiste dagen van het jaar Mag je na drie jaar al van een traditie spreken? Waarschijnlijk wel, want het is al weer voor het derde achtereenvolgende jaar dat de Heineken brouwerijen met een speciaalbier komen voor de feestdagen: 1996. Apart en vol van smaak, warm van kleur. Om zelf van te genieten, of als cadeautje weg te geven. Ook dit keer wordt het ein- dejaarsbier in de kerstachtige sixpackverpakking aangebo den. Daarin zit, naast zes flesjes, ook een glas. "Een fees telijke verpakking die ook de consument aanspreekt", vertelt product manager Simone van Hamond over 1996. Nieuw is het speciale horeca- pakket dat Heineken heeft laten maken. Simone hierover: "Bij bestelling van drie kratten 1996 krijgt de horeca-ondernemer eenmalig zo'n pakket, dat bestaat uit viltjes, tafelkaartjes, posters en een bus met spuit- sneeuw. De viltjes zijn geperfo- moest incept kelijk ran de pauze lidelij- leegc- reege- heel i, zo'n oreca- :n van rncert ;t als 'ij zijn in ons iï een orden ivisie- ert in er her- t con- ember reerd. De opdruk, een ster met een horoscoop erop, kan er wor den uitgehaald. Leuk als kerst boomversiering voor de klanten of de horeca-eigenaar zelf. Wat overblijft kan gebruikt worden als 'model' om sterren op de ramen te maken. Vandaar ook die bus spuitsneeuw in het horecapakket." Het produkt Het eindejaarsbier werd voor het eerst in 1993 gebrouwen en als 1994 aangekondigd. Gelijk dat eerste jaar was het al een succes. Ook vorig jaar bleek het eindejaarsbier, 1995, goed aan te slaan. De verwachtingen voor dit jaar zijn eveneens hoog. "We werken nu echt volgens het concept 'op op'. Het is ten slotte een eenmalig gebrouwen speciaalbier. Wie 1996 op tijd in huis wil hebben, doet er dan ook verstandig aan nog voor de Kerst langs de slijter te gaan", aldus Simone van Hamond. 1996: een bier met een alcoholpercentage van 6,5 procent

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 13