Proms-concept slaat ook in buitenland aan Al vijf jaar is de Heineken Night of the Proms in Nederland een succes. Dit jaar gingen de artiesten voor het eerst ook naar twee andere Europese landen. In het Zwitserse Zürich en het Spaanse Madrid kon het publiek kennismaken met het concept 'klassiek ontmoet pop'. Het succes van de Heineken Night of the Proms in Neder land was aanleiding om te kij ken of dit concept ook in andere landen goed zou kunnen wer ken. Besloten werd de Proms ook in Zwitserland en Spanje te introduceren. Met hetzelfde orkest van de twintigste eeuw (II Novecento), dezelfde dirigent (Robert Groslot) en dezelfde keur aan internationaal bekende artiesten (Bryan Ferry, Al Jarreau, Andrea Bocceli en Rodger Hodgson)Alleen Clouseau ging niet mee. Hun plaats werd inge nomen door een Duitstalige zangeres in Zürich en Spaanse artiesten in Madrid. Verder was in feite alles hetzelfde. Het decor, de belichting, de ver strekte zaklampjes om mee te deinen op de muziek van een sfeervol nummer, bier-uitgifte- punten en voor de organiseren de werkmaatschappij de moge lijkheid relaties te ontvangen in een aparte ruimte. Veel reclame Hoe waren de reacties? In Madrid reageerde het publiek op 27 november enthousiast op het muziekspektakel 'klassiek ontmoet pop'. Lang bestond er onzekerheid over het aan tal mensen dat de Proms zou willen bezoeken. In Spanje is het namelijk gebruik op het laatste moment een kaartje voor een voorstelling te kopen. Er kwamen uiteindelijk toch zo'n 5000 bezoekers naar het evenement. Vroukje Boenk, Corporate marketingmanager Sponsorship Heineken hierover: "In het begin was het publiek vrij rustig, maar dat veranderde snel. Toen kwamen er hele goe de reacties. Uiteindelijk is het een erg sfeervol concert gewor den." Ook in Zwitserland waren de reacties goed. Marketing ma nager van Heineken Schweiz en Calanda Haldengut, Paul Nitschmann vertelt hierover: "Ook in de pers hebben we goe de recensies gehad. We zijn heel tevreden." Reclamecampagne Om het muziekevenement zoveel mogelijk onder de aan dacht te brengen, is Heineken Schweiz twee maanden tevoren begonnen met een uitgebreide reclamecampagne. Op straat verschenen grote billboards, ter wijl in alle Heineken-horecabe- drijvenposters zijn opgehangen. "We hebben ook folders laten maken en die overal in onze kroegen en in supermarkten neergelegd. Verder is er veel reclame voor gemaakt op radio en televisie. De Proms is name lijk live uitgezonden op de Zwit serse TV, drie uur lang. De pre sentatie was in handen van een bekende discjockey van Radio 24, onze partner bij dit evene ment. Radio en TV maakten zelf reclame voor de live-uit zending op 15 november. Tevo ren waren we bang dat we de zaal misschien niet vol zouden krijgen. Maar dat bleek geluk kig mee te vallen. Het Hallen stadion, een heel grote indoor wielerhal, waar het concert werd georganiseerd, was welis waar niet helemaal uitverkocht. Maar de zaal was voldoende gevuld om een gezellige sfeer te bereiken. De Zwitsers waren trouwens verbaasd dat de op bouw van het decor en de aan kleding van de zaal in zo korte tijd konden worden gereali seerd. De avond voor het con cert vond er namelijk nog een wielerwedstrijd plaats. Daar over hebben we ook veel posi tieve reacties gekregen", vertelt Paul Nitschmann. Beelden uit Zwitserland A Het Zwitserse publiek moest even wennen aan het concept van de Proms. Aanvankelijk genoot men in alle stilte van de diverse optredens. Na de pauze was het enthousiasme duidelij ker zichtbaar. Er werd meege- deind, meegeklapt en meege zongen. "Iedereen was heel positief. Ook onze klanten, zo'n drie- a vierhonderd horeca ondernemers en eigenaren van winkels die we voor het concert hadden uitgenodigd, net als onze personeelsleden. Wij zijn dan ook heel tevreden. Van ons mag er volgend jaar weer een Proms in Zwitserland worden georganiseerd." Overigens wordt de televisie registratie van het concert in Nederland op 31 december her haald bij Veronica. Dit con cert werd eerder op 7 december uitgezonden.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 12